Béčko sahalo po bodu s prvním týmem soutěže

5. kolo

Čechie Tuklaty B – Sokol Velké Chválovice 1:2 (1:1)

Sestava: Lachman J. (B) – Stejskal – Lysý – Dvořák – Jordán – Zradička – Mazur – Lauber D. (75. Košťál) – Lauber L. (62. Hlávka) – Lachman V. – Pacovský (53. Dolejš)

Nejlepší hráč: Mazur

Po dalším debaklu ve Ždánicích nás čekal těžký soupeř ze špice tabulky, Velké Chválovice. A vzhledem k hernímu projevu bylo co měnit, v podstatě od základu. Přístupem k zápasům počínaje, přes hru samotnou až po nasazení.

Úterní i čtvrteční trénink se proto nesl v duchu nácviku základních herních situací, přenesení míče a založení útoku. Snad jen škoda, že nás na trénink nechodí víc, těžko se pak domlouváme s někým, kdo na trénink nedorazil vůbec.

Soupeř údajně přijel bez čtyřech opor, našemu béčku chyběl Jirka Vyhnal, který jel pomoci áčku. Juniorka se dostala do rychlého vedení, když ve čtvrté minutě otevřel skóre Vojta Lachman krásnou přízemní střelou na vzdálenější tyč – 1:0.

Hra se pak víceméně přelévala bez vážnějšího ohrožení jedné či druhé brány. Ve 32. minutě bohužel zaváhala naše obrana a soupeř neměl problém srovnat účet prvního poločasu na 1:1.

Po zranění Davida Pacovského nastoupil do druhé půle nejprve Jirka Dolejš a následně vystřídal i Lukáš Lauber, za kterého naskočil mladý Ríša Hlávka.

V druhé půli nám chyběla koncentrace a trochu i fyzička. To se bohužel projevilo v 66. minutě, kdy soupeř skóroval podruhé 1:2.

Obrovskou šanci pak promarnil Richard Hlávka, který nedoběhl míč před prázdnou brankou soupeře.

Minimálně bod by si tentokrát Juniorka zasloužila. I přes prohru mám ale radost, že se konečně hrál fotbal a bylo vidět, že i proti papírově silnějšímu soupeři můžeme hrát. Věřím, že když vydržíme trénovat, přijdou i výsledky.