Juniorka dala PU v Nehvizdech

Sestava: Pazdera (B), Bílý, Jambor P., Pacovský, Holuša, Werbynský, Růžička, Halgaš, Šindelář, Malý, Lauber D., Lauber L., Čáp, Sládek a Pepa od Vráti

V neděli 20. 3. 2022 odehrála Juniorka své první letošní utkání. Na přípravu odjela do nedalekých Nehvizd v poměrně dobré sestavě. V bráně zaskočil za absentujícího Davida Bazala Pepa Pazdera (díky), z dorostu nám přišli pomoc Kuba Šindelář a Kryštof Malý. Před koncem poločasu vyndala z kufru kopačky i nečekaná posila, Lukáš Werbynský.

První poločas se odehrával ve znamení podzimních zápasů, tedy častého střídání a míchání postů. Z toho pramenila neustále se obměňující sestava v průběhu hry a tím pádem i tempo a mnoho chyb na naší straně. Tato taktika se nám na podzim neosvědčila, nicméně trenér si chtěl být jistý, že tudy opravdu cesta nevede. V prvním poločase se Juniorka do mnoha šancí nedostala, soupeř byl o něco lepší a do konce prvního poločasu se dostal do dvoubrankového vedení, nicméně spíš po našich individuálních chybách. I díky Pepovi v bráně nebyl rozdíl za první poločas vyšší.

Na druhý poločas vyndal z kufru svého vozidla kopačky kolemjdoucí Lukáš Werbynský a opraťe tuklatského spřežení si od Páci vypůjčil Vráťa Procházka ml. Změna na kozlíku byla znát. Méně střídání a více hry nám jednoznačně prospělo. Werby si s Pepou Pazderou rozuměl, jako by odehrál svůj poslední zápas teprve před půl hodinou, a i dopředu to najednou šlapalo. Vytvořili jsme si několik solidních šancí a podařilo se nám, zejména zlepšenou hrou ve střední části a „nestřídáním“ dostat soupeře pod tlak. Nová posila, Pepa Odvrati, zaslouženě snížil. Další šance bohužel skončily na brankové konstrukci nebo těsně v zámezí, ale i tak jsem byl s druhou půlkou zápasu spokojený. Konečná prohra 2:1 nám myslím dobrý pocit z druhé půle nezkazila.

Co mi ale kazí celkový dobrý dojem je docházka a omluvy (nebo spíš výmluvy) některých hráčů. O tom, že někteří se ani neomluví a nepřijdou vůbec nemluvím.