Juniorka odehrála utkání ve Škvorci

Škvorec - Čechie Tuklaty B  4:6

Sestava: (B) Lachman J. - (O) Pacovský – (O) Werbynský – (O) Pytloun – (O) Szmolyak – (Z) Bazal - (Z) Borovský – (Z) Lauber L. – (Z) Lachman V. (K) – (Z) Kuneš – (Z) Hönigsfeld – (Z) Zradička – (U) Blaščok – (U) Procházka M.

Závěr podzimu zakončil B tým přátelským utkáním se Škvorcem B, pravděpodobně namíchaným s omladinou ze staré gardy. Bohužel v den zápasu odřeklo vedoucímu B mužstva, zejména ze zdravotních důvodů hned několik hráčů základu. S tím však musíme do budoucna počítat, už nejsme nejmladší. Narychlo tak musel kapitán Vojta Lachman s vedoucím mužstva sáhnout do rezervy „béčka“, do A mužstva. Fyzická připravenost a tedy i převaha našeho mužstva byla na všech postech zřejmá. Pod taktovkou lodivoda Vojty Lachmana se hrnul na branku soupeře jeden útok za druhým. I proto šla juniorka do brzkého vedení. To když Blaščok prokličkoval co šlo, chladnokrevně zakončil a poslal tak Tuklaty do vedení 1:0. Soupeř se ale nenechal zahanbit a brzy srovnal na 1:1, když krásnou střelou pod víko překvapil jinak výborně chytajícího Honzu Lachmana. Bohužel, krátce po své premiéře se zranil do té doby výborně hrající Petr Hönigsfeld. Jako kvalitní náhrada ihned naskočil štírek Lukáš Lauber. Definitivní zlom přišel dvěma slepenými góly Michala „Plešky“ Procházky. Soupeř ještě zatnul drápek, když pasem přes celou šíři hřiště nasadil „housle“ Pacovskému, našel nabíhajícího útočníka a ten neměl problém zakončit do odkryté klece. Z pohledu domácích 2:3. Do kabin, na klobásu a na pivo se šlo za stavu 2:4 pro Čechii, když ještě do poločasu vstřelil krásnou branku na poslední chvíli probudivší se Zradička. Druhý poločas se odehrál v klidném tempu, Čechie až na posledních 5 minut, kdy Honza Lachman zlikvidoval hned několik ložených šancí soupeře, kontrolovala vývoj. Za zmínku proto stojí ještě završení hattricku, kterým šokoval nejen soupeře Michal Procházka a druhý gól Lukáše Blaščoka. Výborný výkon podal v záloze všudypřítomný a takřka bezchybný Tomáš Kuneš s kapitánem Vojtou Lachmanem, kteří neúnavně zásobovali útok gólovou potravou. Výborný výkon odvedl i na levém beku hrající Jura Szmolyak a před ním neúnavný běžec Peter Borovský. Samozřejmě nemohu opominout všechny čtyři opory z áčka, pro které to byl spíš takový nedělní výklus po sobotním zápase. Konečný výsledek 6:4 pro Čechii odpovídal přátelské atmosféře utkání, které se hrálo bez karet a čistě. Kapitán „Juniorky“ Vojta Lachman měl po právu důvod ke spokojenosti, stejně tak jako několik diváků, kteří viděli celkem 10 branek. Jaro ukáže, zda má smysl přihlásit B tým. Každopádně hráčská základna na to je. Sice chybí hráči do obrany, resp. dirigent na stopera, ale několik adeptů už máme.