SK Vrbová Lhota 98 - Čechie Tuklaty B – 0:3 (0:1)

Sestava: Bazal (B) – Lysý – Kuneš – Stejskal – Jordán – Dvořák – Hlavatý – Matthey – Lauber L. (70. Pacovský) – Lachman V. – Procházka Vl. (63. Lauber D.)

Nejlepší hráč: Lachman V.

I když jsme věděli, že Vrbovka je předposlední a já osobně jsem odjížděl spíš s tichým přáním zisku všech tří bodů, alespoň s jedním jsem počítal určitě. Přeci jen, ve čtyřce umí doma pokousat každý tým a Vrbová Lhota hrála doma.

Od prvních minut jsme byli aktivnějším týmem. Prvních 10 minut se hrálo v podstatě jen na půlce soupeře, avšak bez gólového vyjádření.

Vrbovka postupně nabírala síly a obrátky, postupně hru vyrovnala a následně i obrátila, aby nás tlačila. Naše výlety na půlku soupeře byly spíš protiútoky z brejků.

Naštěstí v 35. minutě zahrával trestný kop Pavel Hlavatý, který po signálu našel nikým nehlídaného Vojtu. I když v těžké pozici, Vojta míč zkušeně zpracoval a zakončil – 0:1.

Soupeř nás sice i nadále tlačil, ale naštěstí končily veškeré jeho snahy mimo bránu nebo v Baziho náruči.

Do druhého poločasu jsme se snažili nastoupit se zlepšenou hrou v záloze a v obraně. To se nám v podstatě dařilo a Vrbovce nezbylo, než otevřít hru. Nám se otevřel prostor pro protiútoky, ale nedařilo se nám proměňovat šance.

Až v samotném závěru po rohovém kopu zvýšil opět Vojta Lachman nejprve hlavou k tyčce 82. – 0:2 a o pět minut později ještě završil svůj hattrick dobrým dvacetipětimetrovým lobem, kterým překopl vyběhnutého brankáře – 0:3.

Sice opět v okleštěné a obměněné sestavě, ale Juniorka si poradila a zejména takticky odehrála výborný druhý poločas.

Příště nás čeká silný soupeř z Velkých Chvalovic, který má zatím na kontě pouze výhry a zaslouženě tak vede soutěž. Doufám, že nás přijdou podpořit fanoušci a náš kádr bude v plné síle