12. kolo

Čechie Tuklaty B - SK Svojšice 4:1 (1:0)

Sestava: Bazal (B) – Kuneš – Hlavatý – Růžička – Lysý – Pacovský – Sládek – Bouda – Bílý – Zradička – Šindelář J.

Nejlepší hráč: Bouda, Kuneš

Jestli jsme na podzim odjížděli do Svojšic s respektem, na jaře jsme s respektem očekávali soupeřův příjezd. I když naše sestava byla hodně pozměněná, rozhodně jsme neočekávali jednoduchý zápas.

Trenér Vladimír Procházka naordinoval novou taktiku, gól za osm minut. Na to nebyli Svojšičtí borci připraveni. Ani nemohli být.

Přesto však soupeř kousal hned od začátku a i když se hrálo spíš na půlce Svojšic, rychlými brejky hrozila Svojšická úderka zejména z pravé strany. Alespoň začátek zápasu byl hodně vyrovnaný. Několika výbornými zákroky se blýskl David Bazal a také na juniorku až nečekaně pevný a přesný obranný val v podobě stoperského dua Kuneš – Bílý a krajních beků Bouda – Lysý. A na takovém solidním základu se už dá něco stavět.

Do vedení šla juniorka těsně před poločasem, když chybu gólmana hostí využil Kristián Zradička, který hostujícího borce nachytal nejen na švestkách, ale také hruškách, meruňkách a co já vím ještě….

Do kabin se šlo za řádného mrazu, ale s jednogólovým náskokem. Do druhého poločasu nastoupil déšť, chlad, občasné sněžení snad a na hrotu prudký vítr, hrající proti naší jedenáctce. Nicméně to byla zase Juniorka, která se i s tímto soupeřem popasovala. Gólově se po krásné akci prosadil náš obligátní střelec Pavel Hlavatý, který tak zvýšil na 2:0.

Avšak Svojšičtí nechtěli dát body lacino. Po velice dobře zahraném rohovém kopu a následné přesně umístěné hlavičce se skóre opět měnilo – 2:1.

Do druhého poločasu naskočila také opora A týmu, Michal Pytloun, který větral soupeřovy čím dál tím více unavené řady a rozdával míče snad na všechny strany.

V dobrém světle se ale ukázali i další hráči. Lukáš Martinec, který neúnavně rozdával centry do vápna, rychlonohý Jarda Čáp, univerzální a neúnavný Kuba Šindelář, soupeřovu obranu neustále zamotával Kamil Sládek a ve středu hřiště neúnavně rozdával míče a přijímal rány Tomáš Růžička.

Soupeřovi evidentně docházela síla a Juniorka znovu udeřila. Tentokrát se nádherně trefil Jarda Čáp, což asi nadobro zlomilo Svojšický odpor.

Poslední hřebíček zatloukl svým kladívkem Páca, který po krásné a nesobecké přihrávce Míši Pytlouna nekompromisně zavěsil střelou ála senoseč k levé tyčce.

Juniorka doma uhájila 3 body a poskočila z předposledního místa tabulky na přívětivější 6. místo, se ztrátou jednoho bodu na páté Libodřice a 3 bodů na čtvrté Nučice. Tabulce i nadále vévodí Ždánice.

Tentokrát musím pochválit celý tým, který hrál myslím pohledný a kvalitní fotbal i za takového počasí, že i fanouškům mrzl úsměv na rtech.

Příští kolo se potkáváme s A týmem, což je pro oba týmy nepříjemné, ale byl bych rád, pokud by se nám podařilo ve Chvalovicích utrhnout nějaký bod.