Velká vlaková loupež za dva body

TJ Ždánice - Čechie Tuklaty B 0:1p (0:0)

 

Sestava: Lachman J. (B) – Kuneš – Stejskal (57. Pacovský) – Jordán – Lysý – Růžička – Hlavatý – Dvořák – Lauber L. – Lachman V. – Lauber D.

 

Nejlepší hráč: Lachman J.

 

Bod by byl zlatý! Ve Ždánicích se nevyhrává. Bude nás dost? Tohle se mi honilo hlavou před zápasem ve Ždánicích. Malé hřiště, ale šikovný soupeř, který své hřiště zná.

Když mi před zápasem říkal Pavel Hlavatý, že ve Ždánicích nemá smysl hrát „trojúhelníky“, trochu jsem se pousmál, ale musel jsem souhlasit. Na zápas se Juniorka tak tak sešla a byl jsem vlastně rád, že máme alespoň jednoho střídajícího hráče.

Nastoupili jsme sice opět v okleštěné sestavě a s vědomím, že Ždánice doma neprohrávají, nicméně jsme nechtěli dát zadarmo ani bod.

 

Soupeř nás tlačil, ale nám se dařilo až na výjimky udržet Ždánice z dostřelu naší brány. Vynikající zákroky předváděl Honza Lachman, který nepropustil za svá záda nic.

 

Po první půli, ve které měl soupeř lehce navrch, nám bylo jasné, že bod je hratelný, ale ne jednoduchý. Ždánice začali kousat a tlačit a nám se už tolik nedařilo vyvážet míče na půlku soupeře. Dá se říct, že Juniorka zůstala zamčená v obraném pásmu. Naštěstí se tým semkl a místy až totální defenzivou se Juniorka rvala do poslední chvilky. Několik naprosto famózních zákroků vytáhl z klobouku Honza Lachman, který si připravil formu na správný okamžik. Když už se totiž podařilo soupeři překonat celou obranu a vystřelit na bránu, objevil se z ničeho nic Honza, aby míč tu vytáhl z jasného gólového vinglu, tu zase vyrazil míč těsně nad břevno nebo jen prostě schoval kuličku do náruče. Zkrátka a dobře, v druhé půli při nás stálo trochu štěstí, podržel nás fantasticky chytající Honza Lachman, který do brány postavil dva vozy tramvajové linky a možná přidal ještě mikrobus a v neposlední řadě naprosto týmový výkon. I proto se nám podařilo utrhnout první bod.

 

Druhý bod pak získalo béčko v penaltovém rozstřelu, kde opět úřadoval Honza Lachman, který chytil snad 3 penalty a Juniorka zvítězila 5:6.

 

Tentokrát musím ale poděkovat všem hráčům, protože na hřišti nechali opravdu vše a za předvedený týmový výkon si každý zaslouží obrovský palec nahoru!! Nicméně výhru nám vychytal Honza, o tom není pochyb.

 

Páca