Víkend plný gólových žní

Čechie Tuklaty B – SK Vrbová Lhota 98 5:1 (2:1)

Sestava: Bazal (B) – Stejskal - Kuneš (75. Lauber D.) – Lysý – Bouda – Růžička – Hlavatý – Halgaš (67. Trpálek) – Zradička (81. Lauber L.) – Mazur - Lachman

Nejlepší hráč: Bazal

V sobotu nejprve náš ženský tým získal skalp Baníku Švermov, který v přípravném utkání rozstřílel vysoko 10:2 a následně náš A tým vyprovodil Pečky B vítězstvím 5:0. Bylo tedy na nás potvrdit víkendový samosběr bodů.

Po zápase úvodního kola jsem se musel podívat na soupisku soupeře. Zdálo se mi, že Vrbovka částečně omladila kádr a připravovala se na sezónu déle než naše Juniorka.

Alespoň v úvodních minutách to bylo znát, v herním projevu soupeře byly náznaky nacvičených herních situací. Hra byla zpočátku vyrovnaná, přesto jsme se snažili tlačit na půlku soupeře. Gólově se nám to podařilo vyjádřit již v 6. minutě, když svůj letošní brankový účet otevřel Vojta Lachman. Tato úvodní branka soupeře trochu nalomila a naše útoky byly častější. Na chvilku se nám podařilo zatlačit Vrbovku do defenzivy, což zúročil Jirka Halgaš, který namazal hostujícímu borci a ten nešťastně, ale přesně zakončil do vlastní sítě – 0:2.

Od té chvíle se hra sice více odehrávala na půlce soupeře, nicméně naši koncovku ovládla nepřesnost a někdy zbytečně složité vymýšlení, namísto rychlé přihrávky nebo zakončení.

Aby ale zápas dostal divácky atraktivní nádech, obdržel soupeř krátce před koncem 1. poločasu výhodu pokutového kopu, který však bravurně zlikvidoval David. Bohužel, jen o pár minut později se v našem pokutovém území střetl hostující hráč s brankářem a znovu to sudí ohodnotil jako faul s příchutí penalty. Exekuci provedl soupeř nadmíru špatně, když po vzoru naší legendy zamířil vysoko nad, nikoliv však na zvonici, ale někam směrem k Úvalům.

Pokutový kop se ale opakoval kvůli údajnému pohybu domácího hráče, a tak se přeci jen podařilo ve 45. minutě hostům z opakované penalty snížit na 2:1. Chytit nebo vytlačit mimo tyčky tři penalty takřka v řadě by byl už opravdu husarský kousek, že…..

Po takto proměněné penaltě se přeci jen projevila frustrace některých hráčů, padlo několik peprných slov a najednou nás do šatny nešlo 11, ale 10.

Bylo nám jasné, že Vrbová Lhota se bude snažit využít početní převahu, zvrátit výsledek a do druhého poločasu na nás vlítne. Z našeho herního projevu byla na druhou stranu cítit jistota. Proto jsme se rozhodli nic neměnit, nechat na vysunutém záložníkovi Jirku Halgaše a počkat na příhodnou chvilku pro brejky z krajní zálohy.

Pro nás trochu nepochopitelně vrhl soupeř všechny síly pouze do útoku, chvilku to dokonce vypadalo, že útočí ve čtyřech, čehož se nám celkem záhy podařilo využít. Z pravého křídla utekl Kristián Zradička, obešel bránícího hráče a zakončil mezi nohy hostujícího brankáře 3:1. To byl asi zlomový okamžik celého zápasu, protože jen minutu na to ukončil bodové naděje hostů Pavel Hlavatý – 4:1.

Když pak brankář hostů dostal červenou kartu a síly se na hřišti vyrovnaly, kluci mohli šetřit síly a zápas se dohrával v poklidnějším tempu. Gólovou tečku udělal perfektně naběhnutý centr, který zakončoval Jirka Halgaš.

V posledních minutách ještě vytáhl famózní zákrok a takřka jistou branku zachránil David Bazal, i proto se již do konce zápasu nic nezměnilo.

Škoda červených karet, které trochu zkalily průběh jinak férově hraného zápasu, ale to asi k fotbalu patří. Jinak víkendový účet Čechie uzavřela pěkným skóre 20:3.

Příště nás čeká výlet do Červených Peček, kde sehrajeme utkání s domácím týmem spojeným s Pašinkou a pro nás to bude velká neznámá.