Remíza v Dobrém Poli

Souboj o první místo v tabulce se odehrával za pravého podzimního počasí. Nám se bohužel nepodařilo být opeět kompletní, chyběl stále Lukáš Blaščok a Milda Goll, oba dva velmi důležití hráči směrem dopředu.

V týmu se objevil nováček, Mykhailo Syrotynsky a na to, že to byl jeho první zápas ve velkém fotbale a proti tak silnému soupeři, vedl si velmi dobře. Do druhého poločasu pak naskočil po zranění Vojta Lachman, který byl přínosem, hlavně při standartkách.

Na utkání bylo velmi vidět, že jde o hodně. Domácí by v případě výhry odskočili na 6 bodů, což by byl velmi slibný náskok. V podstatě celé utkání se odehrávalo spíše ve středu hřiště, asi o trochu více měli míč na svých kopačkách domácí, ale naše obrana pracovala velmi poctivě a soustředěně, domácí si velké šance ani očekáváný tlak nevytvořili. My jsme také neměli velké šance, ovšem například rohových kopů jsme měli hodně, několik z nich se nám podařilo zakončit, ale bohužel mezi tyče jsme nemířili. Poslední slibnou šanci měl David Jambor, bohužel jsme také nedokázali trefit „zařízení“. Ovšem naše obětavost a disciplína stojí určitě za pochvalu. Dobré Pole má kvalitní a mladý tým, my jsme opět ukázali, že ač máme starší tým než soupeř, tak vydržíme makat celé utkání.

Opět se ale dostáváme k problému, který nás pronásleduje už nějakou dobu, proměňování šancí. Již druhý utkání jsme nevstřelili branku, protikladem je počet obdržených branek, za 11 utkání jsme jich inkasovali pouze 5 (z toho 2 z penalty v Dobřichově). Pepa Pazdera vychytal již 8. Nulu v sezóně! Střeleckou smůlu budeme chtít protrhnout doma s týmem Lošany, který i přes své postavení v tabulce má velice slušný výsledky, určitě nás čeká těžké utkání, které ale musíme zvládnout.

Konkrétně můj názor na penalty: Penalty nám nejdou, to si musíme uvědomit, bohužel je to spíš záležitost hlavy, asi přemotivovanost či nesoustředěnost, těžko říct. My dlouhodobě penalty nezvládáme. Neřekl bych, že to je nějaká ostuda, ale dobré to také není,zkusíme s tím něco do jarní části udělat. Pokud si někdo na penalty nevěří či je nechce kopat, může to být sebelepší fotbalista, ale v zápase bude při exekuci stejně neúspěšný.

 

Nešpi