FK Libodřice B

Novinky

• 22. Září 2020

19.9. Měšice

V sobotu 19.9. starší přípravka odehrála již třetí turnaj na Praze – Východ, tentokrát v Měšicích. První utkání jsme odehráli s Unionem Čelákovice a po pěkném výkonu přišla výhra 4:1. V dobrém tempu jsme pokračovali i v dalším zápase proti Šestajovicím, s výhrou 5:3 i
    předvedeným výkonem byly oba trenéři spokojeni! Pak přišel třetí zápas a černá kaňka v turnaji. Domácí Měšice si přizbůsobily rozměry hřiště svojí hře (opravdu malé hřiště, řekl bych, že o proti turnaji v Hovorčovicích bylo poloviční) – zakopávání do outů, nakopávání, střelba z jekékoliv pozice, to je bohužel styl kterým se Měšice prezentují na každém turnaji. Účelná hra dotáhla domácí k výhře 5:0, smolný zápas, ve kterém Měšice daly 5 gólů z 5 střel na bránu. Upřímně řečeno, nevěděl jsem co klukům po takovém zápase říct, u některých byly v očích slzy a zklamání z prohry bylo obrovské. V zápasech a trénincích se snažíme o přesný opak – do outu nezakopávat nikdy, hrát co nejvíc s míčem, ukázat individuální dovednosti a střelbu z větší vzdálenosti také nechválíme. Klukům jsem vysvětlil, že ze hry, jakou se prezentujeme MY, budeme sbírat ovoce dalších X let a řekl bych, že po pár minutách přesvědčování kluci pochopili o co nám jde. Trošku jsem se obával, co s námi prohra i po poměrně dlouhé rozmluvě udělá – čekaly nás totiž suverénní Hovorčovice. Stejně jako s domácími přišla prohra – rovněž 5:0. Po zápase jsem nicméně neviděl slzy zklamání, ale úsměvy na tvářích. Hovorčovicím jsme mohli klidně 2-3 góly vstřelitchvilkami jsme je pressingem zatlačili na jejich polovinu a dělali jim velké problémy. Důkazem našeho totálního fotbalu byl pressing Lukáše Šindeléře (brankář), který napadal rozehrávku gólmana na druhé straně hřiště. Poslední zápas nás čekala Odolena Voda. K tomuto soupeři máme výkonnostně asi nejblíže a potvrdilo se pořekadlo - “každý chvilku tahá pilku”. Hra se přelévala ze strany na stranu s šancemi na obou stranách, konečný výsledek 2:2. 2 výhry, 2 prohry, 1 remíza – skóre 11:16. Za nás jako trenéry, byl turnaj v Měšicích zatím herně nejpovedenější v podzimní časti a věříme, že tréninky 3x v týdnu nás budou posouvat ještě dál! Takže všem děkuju za účast a předvedené výkony!

Na závěr ještě musím pochválit trio, které šlo v neděli vytrhnout trn z paty starším žákům. Tonda Vébr, Lukáš Šindelář a Ondra Pokorný se staršího soupeře vůbec nezalekli. Oproti starším ukázali krásné nasazení, kličky i přihrávky. Tahle letka se dokonce podílela na vyrovnávacím gólu! Na všechny tři kluky jsem od ostatních slyšel jen chválu – a je to jen potvrzení našeho názoru, že věci co vyžadujeme ve starší přípravce, vyžadujeme SPRÁVNĚ! Takže ještě jednou díky, tento víkend nás žádný turnaj nečeká, takže v týdnu potrénujeme a budu se těšit na to, co příště předvedeme!

Michal Pytloun & Láďa Procházka

Číst více

13.9. Šestajovice

V neděli 13.9. jsme zavítali do nedalekých Šestajovic, k odehrání druhého turnaje v pořadí. První zápas nás čekaly suverénní Hovorčovice, které nám nasázely 6 gólů. Troufnu si však tvrdit, že herně jsme vyloženě nepropadli, ba naopak se mi předvedená hra velice líbila, akorát nás trápilo zakončení některých situací. V druhém zápase nás čekala Odolena Voda, které jsme po minulém turnaji měli co vracet. Začátek utkání se nám vydařil, soupeře zatlačili, nicméně hromadu šancí jsme neproměnili a najednou jsme prohrávali 0:3. Kluci už viděli zápas jako ztracený, pak se nám se štěstím podařil vstřelit gól a začala parádní jízda. Za 6 minut jsme Odolce vstřelili 5 gólů a otočili tak vývoj na konečných 5:3. Za mě osobně to byl nejhezčí zápas z naší strany. Krásný příklad, že utkání končí až s hvizdem rozhodčího a má se hrát do poslední minuty. Souboje s Šestajovicemi a Měšicemi jsme vyhráli 1:0 a 2:0, ale výkon už se mi nelíbil tak jako v prvních 2 zápasech. Zkrat přišel opět v posledním zápase, prohra s Unionem Čelákovice 2:3. Vždycky klukům říkám, že mi je prakticky jedno jestli vyhrajeme, nebo prohrajeme, ale záleží mi na způsobu – pokud kluci na hřišti nechají všechno a předvedou dobré herní momenty, nemám problém je pochválit. Tento zápas ovšem do této kategorie nepatří, prohra to byla zcela zasloužená, přístup většiny hráčů se mi nelíbil. Bohužel to byla černá kaňka na poměrně vydařeném turnaji, o to víc mě to za kluky mrzí, protože v kabině měli všichni hlavu dolů, ale zkraty se stávají i v lepších klubech. Celkově jsme si připsali 3 výhry, 2 prohry - skóre 10:12. Tímto děkuju všem za předvedené výkony na turnaji (vyjma posledního utkání) a těším se na sobotní výlet do Měšic, kde se doufám, opět předvedeme v dobrém světlě!

Číst více
  • 14. Září 2020

Čechie zavítala na hřiště do Ratboře...

Oslabeni o 9 hráčů, kteří minulý týden nastoupili v základní sestavě jsme přijeli do Ratboře!!! S cílem neudělat nějakou výsledkovou ostudu a pokusit se domácím co nejvíce ztižit průběh zápasu. Začátek utkání měl nečekaný průběh! Ve 3 minutě jasná ruka ve vápně domácího Mbemby nemůže znamenat nic jiného než pokutový kop! Po menších dohadech, kdo se vůbec ujme exekuce bere na svá bedra zodpovědnost M. Pytloun a s přehledem otevírá skóre zápasu 0:1. Domácí po nečekaném úvodu přidají na obrátkách a hra se až na pár výjimek odehrává jen na naší polovině. Z drtivé převahy domácí ale vytěží jen jeden gól, který vstřelil v 15.min z přímého kopu Mbemba. Nutno podotknout, že po chybě našeho brankáře, který ji ovšem do konce utkání několikrát bravurně odčinil. Domácí nadále hrozí zejména z dobře zahrávaných standartek, ale naše obrana odolává!! Ve 36.minutě jako blesk z čistého nebe přijde akce Patačika s Pytlounem po které Michal přízemní střelou k levé tyči vrací našim barvám vedení 1:2. Do konce poločasu přežijeme několik ošemetnych situací a málem jsme mohli i navýšit skóre, ale Michal Procházka bohužel jen trefil domácího ležícího gólmana. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem co nejdéle držet vedení, ale bohužel už v 50 minutě domácí srovnávají na 2:2. Poté jsme nuceni střídat benjaminka našeho týmu M. Klepetka, kterému bohužel docházeli síly, ale svou premiéru v základní sestavě v 15 letech ozdobil pro mě výborným výkonem!! Domácí nás poté dostali pod obrovský tlak kterému jsme silou vůle odolávali do 74.minuty, kdy jsme nechali zbytečně otevřenou obranu a domácí nás trestají a jdou zaslouženě do vedení 3:2. Čeho si velmi vážím je to, že to kluci nezabalili a v 83.minutě po chybě domácích na pravé straně uniká Š. Votava, který na hranici velkého vápna najde M. Pytlouna, který jedovkou pod břevno srovnává na  3:3!! To bylo na domácí borce asi dost, protože 5 minut před koncem za nesportovní chování dostává střídající hráč červenou kartu. V závěrečném náporu domácích už zuby nehty pro nás famózní výsledek uchraňujeme!!! V penaltovém rozstřelu už se nám bohužel tolik nedaří. Proměňují jen Patačik a Vébr, střely Kassy  Votavy míří jen do brankové konstrukce. Takže druhý bod si připisují domácí. Dnes chci poděkovat všem za předvedený výkon, hlavně klukům ze staré gardy J. Vyhnalovi a J. Vébrovi, že nám šli pomoct v těžké situaci, klukům z dorostu a na závěr gratuluji ke střelecké explozi M. Pytlounovi, který svými důležitými góly dotáhl mužstvo k nečekanému bodu. Hráč zápasu za Čechii - M. Pytloun (nominace do sestavy kola

Číst více

4. kolo

Sokol Horní Kruty - Čechie Tuklaty B 2:4 (0:2)

Sestava: Bazal (B) – Kuneš - Stejskal – Bouda – Lysý (45. Holuša) – Růžička – Hlavatý – Sládek – Trpálek – Pacovský (58. Vrábel) – Procházka Vl. (66. Lauber D.)

Nejlepší hráč: Bouda, Trpálek

I když by se mohlo zdát, že dle dosavadních výsledků se mělo v neděli jednat o jasné tři body, my víme, že soupeř z Horních Krut je nepříjemný a rozhodně to nebude jednoznačné utkání.

Juniorka odjížděla na zápas v solidní sestavě. Zejména kompletní defenziva a ostřílené stoperské duo Kuneš – Stejskal je vždy důležitý základ a nejinak tomu bylo v tomto utkání. V záložní řadě se velice dobře rozehrál Kuba Trpálek, na druhé straně doplněný další jistotou v podobě Kamila Sládka. V útoku začal ostřílený harcovník Vladimír, doplněný po delší době od začátku utkání nastoupivším Davidem Pacovským.

Od začátku utkání se tlačila Juniorka dopředu. A byl to náš kapitán Tomáš Růžička, který záhy otevřel skóre utkání, když z pravé strany nepříliš prudkou střelou k levé tyčce překvapil domácího gólmana 4. minuta, 0:1.

Soupeř se logicky nechtěl vzdát hned na začátku a hrozil zejména z rychlých brejků. Jen díky notné dávce štěstí (nebo smůly na straně soupeře) se skóre neměnilo. Na chvilku nás soupeř zatlačil na naší půlku, ale z takřka 100% šancí žádnou nezužitkoval. A tak se rozsvítilo na druhé straně. Odražený míč se dostal k Pavlovi Hlavatému, ten udělal tři kroky a krásnou střelou pod břevno přehodil vyběhnutého a poněkud překvapeného brankáře – 22. minuta – 0:2.

Soupeř hrál ale i nadále vyrovnanou partii. Domácím tahounem byl zejména hráč č. 2, Martin Břečka, který neúnavně vytahoval míče až k našemu vápnu a neustále zatápěl naší obraně. Do konce první půle měla i Juniorka své „skoro tutovky“. To když nejprve Růža z pravé strany vyslal Vladimíra před takřka odkrytou klec a ten jen o kousek minul, aby o pár minut později v opačném gardu minul po centru Vladimíra i Růža.

O půlce došlo ke střídání, na beka se po takřka rok a půl trvající pauze vrátil Petr Holuša. Naše hra působila spíš unaveným dojmem, za což mohlo dílem počasí a dílem také sobotní pozdní večerka některých hráčů. Když k tomu přidáte neustále odskakující míče tvrdého hřiště, asi to nepůsobilo moc fotbalově. Krátce po změně stran jsme vyměnily také útočné duo a nastoupil nováček Tomáš Vrábel a o chvilku později také Dan Lauber.

Nás ukonejšilo dvoubrankové vedení a soupeři svitla naděje, když po jednom z nedůrazných zákroků v naší obraně Kruty snížily na rozdíl jediné branky – 52. minuta, 1:2.

Naštěstí pro nás přišel včas druhý gól Pavla Hlavatého, který opět prokázal výbornou orientaci. Při jednom z našich protiútoků ve vápně odskočil protihráči, píchl si míč doprava a dobře umístěnou střelou k tyči opět skóroval – 61. minuta, 1:3.

Jen o chvilku později se ještě prosadil Kamil Sládek, který důrazem ve vápně získal míč a z úhlu doslova propálil domácího strážce zařízení – 69. minuta, 1:4.

Od té chvíle se hrál už víc „nefotbal“. Nicméně i tak se soupeři podařilo ještě zdramatizovat utkání, když snížil v 75. minutě na 2:4 z pohledu domácích, po proměněné penaltě. Tentokrát ji výjimečně Bazi nechytil, i když vystihl směr. Výhody pokutového kopu se dostalo i nám, když v závěru utkání složil ve vápně domácí hráč našeho Tomáše Růžičku. Samotné exekuce se ujal Pavel Hlavatý, který však Hattrick odmítl a krátce nato utkání ukončil hvizd rozhodčího.

Celkově hodnotím toto utkání kladně, protože Horní Kruty jsou rozhodně kvalitním soupeřem. Z naší strany mám radost ze hry obrany celkově a také záložní řady. Jako tým fungujeme a to je důležité. Nikdo na nikoho nenadává, naopak se zdravě hecujeme, že Fando.

Je vidět, že kluci mají ze hry radost.

Příští týden má Juniorka volno, takže si budeme léčit utržené rány a za 14 dní nastoupíme venku proti asi nejtěžšímu soupeři, zatím suverénnímu týmu Zásmuk, kteří jedou bez ztráty květinky a vedou naší skupinu.

Páca

Číst více

Vítejte webu Čechie Tuklaty!

Jak jsme již avizovali na našem facebookovém profilu, rozhodli jsme se pro Vás vytvořit nové stránky. Budeme zde věnovat více prostoru naší mládeži, rozřadili jsme všechny týmy pro lepší přehlednost a veškeré informace o konkrétních kategorií naleznete na jednom místě.Věříme, že se Vám nový web bude líbit.

Nově spolupracujeme se serverem fotbalunas.cz, na kterém se objevují výsledky kol naší soutěže vč. jednotlivých pohledů na zápasy očima trenérů a vedoucích. Naše skupina zde: Okresní přebor