Prohra s "rezervou" Libodřic

FK Libodřice B - Čechie Tuklaty B 4:3 (1:3)

Sestava: Hofman (25. Bouda) – Stejskal – Lysý – Dvořák (56. Holuša) – Jordán – Růžička – Hlavatý – Matthey – Pytloun (46. Kuneš) – Kronus – Lachman V.

Nejlepší hráč: Hlavatý

Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. Tak by se dal popsat zápas v Libodřicích. Soupeř asi očekával podobnou kanonádu, kterou nás nakrmil v domácím utkání. Byl to ale naopak soupeř, který se od první minuty divil. Díky naší vcelku soustředěné hře v záloze a obraně se soupeř nedostal k zakončení a byla to naopak Juniorka, která diktovala tempo zápasu. Alespoň v úvodním dění.

Již v deváté minutě otevřel skóre Tomáš Růžička, což soupeře evidentně rozhodilo a začal chybovat.

Druhým a naprosto výstavním gólem, za který by mohl aspirovat do sportovních novin v rubrice borec nakonec, takřka roztrhl síť domácích Pavel Hlavatý. Na hranici velkého vápna z voleje, asi metr a půl nad zemí Pavel napřáhl a vymetl šibenici Libodřické svatyně 0:2.

No a aby toho nebylo málo, o minutu později chytrým lobem překvapil domácího brankáře Vojta Lachman – 0:3.

Soupeř se v podstatě rozsypal a zdálo se, že již není o co hrát. Bohužel, v 25 minutě se nám zranil gólman Tonda Hofman, když vyrazil pro míč z malé domu a přetrhl si achilovku ….

Vzhledem k tomu, že druhého brankáře nemáme, musel se do brány postavit Franta Bouda, toho času obránce. Bylo znát, že v bráně je hráč a chytá vůbec poprvé, ale tím nijak nesnižuji Fandovu odvahu a i některé kvalitní zákroky nebo výkopy daleko za půlku hřiště.

I díky absenci čistokrevného gólmana se soupeři podařilo do poločasu snížit ze standardní situace na 1:3.

Do druhého poločasu jsme nastoupili jen s malou změnou v záloze, zatímco soupeř postavil do druhého poločasu další tři hráče A týmu.

To se začalo projevovat i na hře. Ve druhém poločase se naše hra začala rozpadat a namísto hry ve středu pole jsme se zbytečně zatáhli do vlastní obrany, což se nám stalo osudným. Soupeř nejprve znovu snížil a následně i vyrovnal. Když už to vypadalo, že ukopeme alespoň bod, v nastaveném čase soupeř trefil ze standardky míč pod břevno a náš brankářský záskok si následně trochu nešťastně srazil míč do brány.

Po výkonu ve druhém poločase musím sportovně uznat, že soupeř si výhru zasloužil. Jen to trochu celé kalí fakt, že mají Libodřice potřebu doplňovat kádr hráči z A týmu. Celkem bylo na soupisce A týmu z předešlého dne 8 identických hráčů jako na soupisce B týmu proti naší Juniorce. Chtělo by se říct, že je to vlastně slušný výsledek proti týmu z okresu :)

V neděli nás doma čekají těžké Polepy, které jsou aktuálně na druhé příčce. Věřím ale, že pokud podáme stejný výkon, jako v prvním poločase proti Libodřicím, budeme jim vyrovnaným soupeřem.