U15 - vyrovnaný zápas skončil výhrou Čechie

K dalšímu venkovnímu zápasu jsme na 1. máje vyrazili do Štítar a náš tým tam nečekal jednoduchý úkol..

 

Štítarský SK 0:1 Čechie Tuklaty

 

Branky:

 

Tadeáš Procházka 1x

 

 

Po jednoznačné výhře v posledním zápase jsem se obával, aby kluci a slečna neusnuli na vavřínech. Proto jsme na všechny apelovali, že se žádný soupeř neporazí sám a jedna výhra nic neznamená. Stále jsme nemohli počítat s Oliverem Rückaufem a Honzou Drbohlavem, navíc onemocněl Fanda Fouček. Nicméně všichni 3 by se v týdnu měli zapojit do tréninku a o víkendu očekáváme kompletní sestavu. Na druhou stranu se po školních povinnostech a zdravotních problémech vrátil do branky Matouš Fanfule. Už tradičně jsme doplnili tým o prověřené mladší žáky Lukyho Šindeláře a Táďu Procházku, kteří opět nezklamali.

 

V prvním poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, šance byly víceméně na obou stranách, možná se ukazatel xG lehce překlopil na naší stranu. Krátké hřiště naší hře moc nesvědčilo, soupeř nás dobře napadal a během prvního poločasu diváci gól neviděli. Bohužel z naší strany to byl na jaře asi nejhorší poločas, na chválu o pauze moc nebyl prostor..

Nekoncentrovanost v zadních řadách, malá aktivita, špatné napadání a váhavé rozehrávky – na to všechno jsme náš tým museli upozornit. Na soupeře jsme se rozhodli vletět tak jak je naším zvykem a věřili, že 2. poločas bude o něco lepší než ten první.

 

Poločasový rozbor přinesl ovoce a náš tým předváděl lepší hru, ikdyž výkonu jako v prvních třech zápasech jsme se stále nevyrovnali – ale mohlo to být i kvalitní hrou soupeře. Šancí nebylo mnoho, většinou po chybách ať už našich, nebo soupeře se něco málo naskytlo, ale stále tam nic ne a ne spadnout. To se změnilo ve 42. minutě. Míč si vzal Míša Ducháč a od poloviny hřiště si to namířil rovnou k brance soupeře, kde přihrávkou pod sebe našel našeho nejmladšího člena týmu Táďu Procházku a ten skákavý míč neměl problém umístit do sítě – 0:1 pro Čechii. Soupeře to nezlomilo a snažil se alespoň vyrovnat, ale my nechtěli dát svou kůži zadarmo a rvali se až do úplného konce. Utkání tak skončilo nejtěsnějím možným rozdílem 0:1.

 

Čtvrtý jarní zápas jsme, alespoň z mého pohledu, narazili na nejvyrovnanějšího soupeře. Nicméně když si celý zápas promítnu, tak výhra o gól byla spravedlivá. Jakýkoliv větší rozdíl by byl pro nebojácného soupeře krutý. Někdy týmu zápas nemusí vyjít herně, ale v tom případě se musí ukázat o to větší snaha a bojovnost – a přesně tenhle zápas tím byl příkladem. Takže klukům za výkon děkuju a rovněž musím pochválit domácí tým ze Štítar – hráče za pěkný zápas a trenéry a diváky za příjemné prostředí, u některých soupeřů to není automatické. Na závěr děkuju rodičům za spolupráci s odvozem dětí a trn z paty nám vytrhnul pan Ducháč a pan Fanfule – podělili se o funkci pomezního rozhodčího a za to jim patří velký dík.

 

V týdnu za pěkného jarního počasí opět potrénujeme a těšíme se na 2 domácí zápasy v řadě. Jako první přijedou Červené Pečky (neděle 14:00), ale vzhledem k nedělní kolizi (tento den hrají mladší žáci, starší žáci i dorost) se snažíme zápas přehodit na sobotní dopoledne od 10:15. O případné změně termínu vás budeme informovat. Díky za podporu a těšíme se o víkendu na další domácí zápas!

Michal Pytloun