VELKÝ ROZHOVOR S ROMANEM NEŠPOREM

U příležitosti derby proti Rostoklatům vám přinášíme rozhovor s Romanem Nešporem, který nastoupil po dlouhé době.


Otázka: Dobré odpoledne, Romane, po dlouhé době jsi se objevil v základní sestavě Čechie, jak se to přihodilo?

Ahoj, od pátku se ke mně dostávaly zprávy, že je hodně kluků mimo a nemohou nastoupit, když už se blížil zápas a já zjišťoval, jaký je doopravdy stav, tak jsem v tom nechtěl Tuklaty nechat. Já tyhle záskoky nemám rád, protože je to skoro po roce, kdy jsem měl kopačky na noze a bez jediného fotbalového tréninku, ALE…

Otázka: V kabině jsi se potkal s Míšou Ducháčem (rok narození 2007) kterého jsi trénoval v počátcích své trenérské kariéry, jaký to byl pocit?

No já jsem si to hodil do kalkulačky a ten věkový rozdíl je zajímavý, možná to je spíš otázka na Míšu, jaký má pocit (mimochodem mu přeju brzké uzdravení).. Navážu na první otázku a to moje ALE. Já si na sebe hodím v hlavě velký tlak, ne kvůli celkovému výsledku, i když nesnáším prohry, ale právě kvůli mladým klukům, abych jim ukázal výkon, po kterém si nebudou říkat, ty vole co ten tady dělá, dědek a nebo dokonce, tenhle trénuje fotbal? Je to ale fakt těžký a ještě na tom nepříliš rovném hřišti.. Jediný kdo mi řekl dědku byl Mára Kotala :D Takže musím mladým poděkovat, protože mě to motivuje. :)

Otázka: Hned v 7. minutě jsi obdržel žlutou kartu, co se stalo?

Přísná bylo co? :D Nic se nestalo, kdo mě zná, tak ví, že tímhle okamžikem pro mě začal zápas na 110%.. první přihrávku úspěšnou jsem si odšrktl a pak potřebuju vždycky nějaký spornější zákrok.. Hlava přepne a jsem ve hře.

Otázka: V prvním poločase jsi svojí průnikovou přihrávkou skvěle poslal do samostatného úniku Marka Kotalu, jak se to může přihodit, že tak zkušený hráč jako je Marek si v situaci nedokázal poradit?

Náhodou, Mára splnil co jsme si psali před zápasem, já budu hrát chytrého a on běhavého… Nenapadlo mě doplnit, že pak má dát ještě góla :D Teď vážně, Mára jde příkladem všem mladým, jeho přístup, dravost a běhání je příkladný a byl nejlepším hráčem Čechie! Mrzí mě to za něj že to nedal, chtěl hrozně vyhrát.

Otázka: Na hřišti z tebe sršela energie, můžeme očekávat tvojí účast v áčku častěji než jedenkrát za rok?

Když bude zájem a já stihnu alespoň jeden trénink, tak moc rád klukům třeba na poločas vypomůžu, jen musím teďka počkat, než mi slezou nehty na palcích, jelikož jsem pitomec a vzal jsem si „ideální obuv“… Pokud mladý kluci nebudou proti, mohu takhle občas zaskočit. Pokud by šlo jen o mě, chci rozhodně, protože nemám vůbec dobrou bilanci a mám motivaci to prolomit :)

Otázka: Marketingové oddělení klubu na tvojí účasti postavilo kampaň což vyšlo a začali se sjíždět diváci z širokého okolí včetně tvých svěřenců z Vyžlovky, očekával jsi až takovou odezvu?

Sranda musí být a upřímně? Myslel jsem, že tenhle fórek bude na úrovni pár kluků v kabině, ale tohle jsem nečekal. Udělali mi fakt radost, fakt jo. :) Poprvé v životě jsem měl vyloženě pocit, že hraju fotbal pro diváky se vším všudy, teda fotbal no, to je silné slovo :D Takže díky všem, co jste dorazili!

Otázka: Hráči Traverzy očividně neunesli pocit vítězství a zaplavili sociální sítě příspěvky které by se dali nazvat jako hraniční se sportovním duchem "sláva vítězům, čest poraženým", myslíš, že se jim to do budoucna může vymstít a dodá to hráčům Čechie o to větší motivaci do dalších vzájemných zápasů? 

Z mého pohledu tohle není hraniční, ale je to za hranicí, tohle patří za zavřené dveře do kabiny a ne před soupeřem a nebo na sociální sítě, ale klukům z Traverzy děkuji, pokud to jen trošku půjde, tak se uvidíme na podzim na hřišti, protože já si tohle rád uchovávám v paměti! Víc to komentovat nebudu. :) 

Otázka: V kabině se objevili i další veteráni se kterými jsi zažil postup do Okresního přeboru před několika lety, zavzpomínali jste na staré časy?

Konkrétně jsme nevzpomínali, nevím jaká je sranda v kabině normálně, ale já cítil, že nějaké ty fórky směrem k těmhle mazákům musím pronést, snad jsem Hagimu úplně nenarušil atmosféru, on mě zná dobře, prdelky musí být, ale na hřišti lítá tráva. Tohle mi z fotbalu chybí nejvíc, ta kabina..

Otázka: Chtěl bys na závěr fanouškům Čechie něco vzkázat?

Že se jim omlouvám za prohru v derby a ať jsou trpělivý, tým má budoucnost, mladý kluci se dostávají ke kormidlu a my starší, fanoušci a výbor se jim budeme snažit, aby se jim podařilo vytvořit něco, co tu vždycky v Čechii bylo - skvělá parta, parádní areál a radost z fotbalu.. Zkuste nalákat na fotbaly víc a víc lidí, není to jenom o té hře samotné..

Romane děkujeme a budeme se těšit na další zápasy v dresu Čechie!