17.9. - U13 - Prohra doma s Bečváry

V dalším zápase mladších žáků jsme přivítali tým Bečvár. Bohužel jsme na tento zápas nebyli v ani zdaleka v kompletním složení.

Kromě onemocnění některých hráčů nás potkalo i pár rodinných výletů. Rodiče by si měli uvědomit, že děti nehrají individuální sport za sebe, ale fotbal, který je kolektivním sportem a jeden bez druhého nemůžou fungovat. Kádr je velmi úzký a je tvořen i starší přípravkou.

Trenéři byli nuceni povolat hráče i z mladší přípravky, Lukáš Daněk se ukázal ve velmi dobrém světle a i proti mnohem starším a větším protihráčům se dokázal prosadit. Jinak měl tým soupeře po většinu zápasu více ze hry a my se dostali do malého šancí. Jeden z našich brejků využil Pavel Pros.

Ještě 5 minut před koncem to bylo 1:2 a my se chtěli pokusit o vyrovnání. Bohužel se nám v tu chvíli zranil nejlepší hráčka Eva Matthey a soupeř nám naopak přidal ještě dvě branky. S výkonem týmu jsem až na malé vyjímky spokojený, v takto oslabené sestavě bylo hodně těžké vybojovat s kvalitním soupeřem lepší výsledek. Velkou pochvalu pak zasluhuje Honza Vavrek, který podal v tomto zápase parádní výkon.

Vráťa Procházka ml.

 

"Já bych rád reagoval na report Vráti Procházky. My se snažíme vychovat dobré sportovce, potažmo dobré fotbalisty. Jedním z kritérií je i to, abychom děti naučili férovosti, práci v kolektivu a zodpovědnosti vůči sobě a vůči kamarádům. Hrozně mě těší, když se ke mě dostávají zprávy, že by někdo nejradši neodjel na dovolenou, protože chce hrát fotbal, chce na turnaj. Těch případů je dost. Ale pak jsou případy, kdy se odjede na víkend na nějaký výlet, návštěvy nebo oslavičky. Troufnu si tvrdit, že to lze zkombinovat a to dítě stihne jak fotbal, tak ostatní zábavu. Netvrdím nutit dítě, při dlouhodobější averzi hrát fotbal... Ale říct, mě se dneska nechce na trénink, tak by neměla být jiná možnost, než zabalit věci a upalovat... na turnaje to platí dvojnásob. Trenéři na tom nejsou tolik bití jako ostatní hráči, jako jejich tým. Abych přirovnal tu zodpovědnost, nejlépší vychovaný fotbalista bude ten, který v 16-17ti nedá přednost hospodě či jiným lákadlům před svým týmem a tréninkem - iluze o tom, že po tréninku bude doma regenerovat si neděláme... :-)) "
Roman Nešpor