23.9. - Čechie obrala o body i Kouřim

Čechie Tuklaty – Kouřim  1:0   ( 0:0 ) 
branka: Blaščok

Pazdera – Vébr – Procházka D. – Werbynský – Jambor P. – Blaščok (87. Zradička ) – Kotala – Halgaš ( 80. Pytloun ) – Goll –Martinec ( 58. Bazal ) – Vondráček ( 46. Jambor D. ) 

Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že jsme uhráli poměrně nečekané body v Býchorech a chtěli jsme si fotbal užít. Na druhou stranu jsme také věděli, jak silný celek nás čeká. Hosté nás ze začátku přehrávali, ale do vyložených šancí jsme je moc nepouštěli. Nejnebezpečnější střelu hosté poslali do tyče. My jsme se nemohli dostat ke hře, jakou jsme chtěli praktikovat a nedokázali jsme se prosadit kombinačně a tak veškeré dlouhé míče byly ihned zpátky. Nevyhrávali jsme souboje. Ale jinak moc negatovních věcí nebylo a tak jsme nebyli úplně nespokojeni, v poločase jsme si řekli co zlepšíme a to se nám v druhé půlce podařilo. Bojovnost, vyhrané souboje a lepší hra po lajnách. Veliké oživení přinesli dvě střídání, do hry se dostal David Jambor a po chvíli i David Bazal, došlo k mírnému přehození postů a naše hra začala být nebezpečnější. V druhé půlce jsme šli 2x samy na brankáře, z takových šancí musíme vstřelit aspoň jeden gól, 100% šancí byla i hlavička z malého vápna Petra Jambora, bohužel se nám nedaří proměňovat šance, je to škoda, v zápasech jich nebudeme mít tolik, abychom je neproměňovali, na tom musíme zapracovat, jinak se mi hra v druhé půlce líbala. Blaščok schoval svojí střelu z dálky, brankář asi neviděl a míč zapadl k tyči. Poté jsme si dokázali vytvořit ještě dvě střelecké příležitosti z dálky, ale buď jsme minuli nebo střelu chytil golmán.

Zápas jsme dotáhli ke třem bodům, nyní máme na kontě 11 bodů, ještě nás čeká hodně zápasů vyhrát, abychom byli zachránění. Ale po 5 kolech můžeme být velmi spokojeni a užívat si dobrý vstup do soutěže. Po tomto utkání nemůžu jinak, pochvala patří celému týmu! Super zápas, děkujeme fanouškům za hezkou děkovačku! Uvidíme, jestli se nám podaří urvat nějaký bod v Libodřicích!

Roman Nešpor