5. ročník soustředění v Tuklatech

5. ročník soustředění v Tuklatech

 

Již pátý ročník soustředění v Tuklatech proběhl o týden dříve než bylo v předešlých letech, trochu jsme se báli, aby se ne to nepromítlo na počtu dětí, ale naštěstí se obavy nenaplnily. Ba naopak. Před kurzem jsme měli přihlášených 51 dětí, na poslední chvíli nám jeden klučina odpadl, zdravotní potíže nedovolily, aby se zúčastnil a my přejeme Matějovi hlavně brzké uzdravení!

Začali jsme klasicky, středa sraz, evidence, rozdání triček, první trénink…hned jak jsme se sešli k úvodu, tak začal slejvák, další výrazná změna oproti předešlým ročníkům. Chvíli jsme přečkali ve společenské místnosti, bohužel déšť nepřestával, tak jsme nejmenší kategorii zrušili, ostatní vyběhli v dešti a aspoň 30minut si odtrénovali.

Ve čtvrtek jsme se sešli ráno, všichni měli ještě plno síly. Hřiště jsme rozdělili na čtvrtiny, přeci jenom 50 dětí je 50 dětí. Dopoledne nám ještě uvolnili místečko žáci, kteří vyjeli na kolech na menší okruh, se zastávkou na zmrzlinu si zpříjemnili dopoledne.

Ostatní pilně makali na hřišti. Různá fotbalová cvičení střídaly hry, makalo se na hřišti, ale i na kopečku v lesíku, tzv. sjezdovku vyběhly děti více než párkrát… školička si dala procházku. Dopolední svačina, v poledne oběd, za který opět moc děkujeme paní Růžičkové z Horoušan, všichni si moc pochutnali. A hlavně, vařit skoro 60 porcí, nic příjemného, moc děkujeme!!!

Děkujeme za tašku banánů pro děti, děkujeme za včasné příchody, za super spolupráci a výpomoc…!!!

Děti makaly v pátek, proložili jsme to soutěžemi, při přeháňce jsme koukli na klasiku, Pelé – Zrození legendy a film Gooool , děti v klídku koukaly, byly poslušný, až bych skoro řekl, že to snad ani nebylo normální :-))

V pátek večer bylo na programu letní kino, počasí si s námi trošku zahrávalo, ale nakonec se mraky rozutekly a kolem 150 sledujících mohlo vychutnávat kulturní zážitek. Za sebe mohu říct, že mi spadl veliký míč ze srdce, ať už co se týče kempu, kdy jsem měl trochu respekt z takového počtu dětí, tak z organizace kina, z počasí, z toho zda přijdou lidi. Věděl jsem, že sobota už bude jen zábava a vše to klapne.

V sobotu jsme se sešli později, dali jsme si nějaké soutěže, fotbálky, volnější režim, ligu mistrů…

Mám hroznou radost z celé akce a nutno podotknout, že za to mohou hlavně děti a pak tahle partička:
Vráťa Procházka, Míša Pytloun, Tomáš Kuneš, Tomáš Růžička, Vláďa Procházka, Lucka Nečková, Martina Pacovská a Václav Bareš. Samozřejmě pak další z výboru Čechie, rodiče…

 

Roman Nešpor