Áčko důležitý zápas zvládlo

Čechie Tuklaty - Tuchoraz 3:1

K důležitému utkání s Tuchorazí jsme opět nastoupili bez několika stabilních členů základní sestavy. K již dříve zraněným hráčům se po utkání v Plaňanech přidaly bratři Čermákové a kapitán Jambor. Samotné utkání mnoho fotbalové krásy nepřineslo, hra byla nepřesná, neurovnaná. Pohledných akcí bylo jako šafránu. Hosté si v první půli počkali na naši chybu a asi po zásluze šli do vedení, protože dvě velké šance Starosty gólem neskončily. V druhé půli se přeci jenom o něco zlepšil náš pohyb a hosté začali v zadních řadách chybovat. Po zranění Kostaka přišel na hřiště náš žolík "štírek" Vojta Lachman a jeho zkušenost rozhodla, že body zůstanou doma. Po jeho přihrávce prošel obranou hostí "válečník" Vébr a ideálně našel na hranici vápna Starostu, který srovnal na 1:1. O 10. minut později vlétl Lachman jako uragán do vápna a jelikož byl o chloupek dříve u míče než brankář hostí, tomu nezbylo nic jiného než ho poslat k zemi!! Pro mě jasná penalta, kterou s přehledem proměňuje Starosta. Poté si hosté vytváří optickou převahu, ale se zakončením jsou na štíru. V 83.minutě po dalším průniku Lachmana, kterého tentokrát nezastavuje vůbec nic doklepává do odkryté branky Starosta a završuje čistý hattrick!! Upachtěné, ale pro nás velice důležité vítězství. Stínem je opět zranění již zmiňovaného Žana Kostaka, s pochroumaným kolenem nedohráli Šimon Votava a Marek Jansta!! Klukům děkuji za to, že i když se tolik nedařilo dokázali zabrat a urvat 3 body. Velký dík patří Jiřímu Vébrovi, že nám opět pomohl v nelehké situaci a ukázal, že mu nejsme lhostejní!! Hráči utkání za Čechii - Starosta, Lachman. Sestava : Pazdera - Patačik, Pígl, Jansta (78.Klepetko), Mazur - Kassa, Kostak (51. Lachman), Vébr, Votava (30. Bajtler) - Pytloun, Starosta.

Trenér: Jirka Halgaš