Áčko přes dobrý výkon podlehlo Nučicím

Nučice - Tuklaty 1:0 ( 0:0 )

Sestava: Pazdera - Patačik - Nešpor - Jansta - Jambor P. - Kassa ( 71. Pytloun ) - Jambor D. - Kotala - Vondráček - Zradička - Šindelář (86. Blaščok )

Velice vyrovnané, bojovné utkání, nehrál se špatný fotbal, ale v podstatě bez vyložených šancích. Oba celky si vypracovaly podobně šancí, ale nikdo nebyl úspěšný, i když domácí možná měli mírnou převahu na míči. My jsme jim ovšem nedovolili žádnou kombinační hru, domácí proti nám hrozili pouze dlouhými míči na rychlé útočníky, ale zde podali super výkony naši obránci, hlavně Marek Jansta, který nepustil jednoho z nejlepších střelců soutěže Filipa Kubalíka do vyložené šance. Obdrželi jsme branku z rohového kopu, bohužel jsme trošičku zaspali, domácí měli výškovou převahu, roh byl parádně zahraný s dobrým náběhem... škoda, i dle ohlasů domácích, bodíka jsme si zasloužili. Byl to boj, ale férový a rozhodčí to také zvládl, myslím, že takhle by to mělo na hřišti vypadat, i přes nějaké emoce je vše v duchu fair play a po zápase či během zápasu nikdo nemá problém si plácnout...

Roman Nešpor, obránce


K prvnímu mistrovskému zápasu jsme přijeli do Nučic téměř v kompletním složení. Chyběli jen zraněný Werbynský  s Bílým a omluveni z rodinných důvodů byli D. Procházka a Matthey. Domácí vstupovali do utkání v roli jasného favorita! My jsme jim ovšem nechtěli nechat body zadarmo což se nám dnes dařilo. Domácím jsme byli troufnu si říct více než vyrovnaným soupeřem a jen jedna neubráněná standartní situace rozhodla o naší porážce. V takto vyrovnaném utkání se bohužel potvrdilo, že kdo dá první gól vyhraje! Škoda našich dvou nevyužitých šancí ve kterých byli D. Jambor a M. Kassa. Těší mě, že fyzicky náročné utkání jsme zvládli a i po taktické stránce došlo oproti loňské sezóně k rapidnimu zlepšení. Nedá se nic dělat jde se dál, v týdnu tvrdě potrénujeme a v sobotu se porveme o body v domácím utkání s Libodřicemi!! Tímto bych chtěl pozvat naše fanoušky! Nučicim dnes gratuluji k výhře. 
Hráči utkání za Čechii - Jansta, Kotala.
 
Jirka Halgaš, trenér
 
Fotky od Aleny Šulákové ze zápasu zde: https://photos.app.goo.gl/y1YPNnig2CogvQpo6