"Áčko" si připsalo další 2 body, vyloupilo Štítary

"A" tým neprohrál 3. zápas v řadě. Tentokrát na hřišti favorita kluci uhráli remízu 1:1 a navíc zvládli i penalty = další 2 body do tabulky. Pokud se povedou i zbývající 2 zápasy, mohla by být blamáž ze začátku soutěže zapomenuta.

Tuklaty otevírají skóre gólem do šatny

Průběh prvního poločasu přiblížil trenér hostů Jiří Halgaš„K dalšímu pro nás velmi důležitému utkání jsme zajížděli do Štítar, kde jsme chtěli bodově navázat na dva předešlé duely. Do sestavy se po zranění vrátili Pavel Patačik a Radim Čermák a na hřišti to byla pro naše mužstvo ohromná vzpruha. Po úvodním náporu domácích, kdy Štítary nastřelily tyč, se hra vyrovnala a do náznaku šancí se dostala obě mužstva bez kýženého efektu.

A tak se ve 42. minutě vydal na výlet na soupeřovu polovinu Patačik a po brilantní spolupráci s R. Čermákem předložil jako na zlatém podnose míč před prázdnou branku Michalovi Pytlounovi a ten neměl sebemenší problém pohnout ukazatelem skóre 0:1.“

Emotivní poločas přinesl vyrovnání

V úvodu druhé půle hýřili opět aktivitou domácí, kterým ale citelně chyběl ofenzivní Horňáček a také obrana drhla bez dirigenta Biška. Navíc se od dvaadvacáté minuty museli obejít bez Machurky, kterého nahradil Šín.

Střely Brdíčka a Kmocha ale nenašly cíl. Zlom mohla přinést situace po čtvrthodině hry, kdy dlouhý nákop sledoval Ladislav Hetcl, hostující obrana zazmatkovala společně s gólmanem Pazderou a míč se vykulil přímo před střelce vyrovnávacího gólu – 1:1.

Hráče Čechie ale chyba nezlomila. Do šance se dral Kostak, ale střela byla zblokovaná, po chybě domácího obránce postupoval z úhlu na Černého Čermák, ale ani on netrefil bránu. Nezadařilo se mu ani volejem na zadní tyči po přetaženém rohovém kopu.

V domácím dresu se prezentoval trestnými kopy Kmoch, ale oba poslal nad břevno Pazderovy brány. A tak se rozhodnout mohlo v posledních minutách. Kmochova zpětná přihrávka ale v šestnáctce nenašla střelce. A na druhé straně následný brejk hosté také gólově nevyřešili.

Rozhodla poslední penalta

Ve třetí sérii neuspěl ani hostující Klepetko, ani štítarský Pýcha. Vyrovnané skóre vydrželo až do poslední série, kdy posledního střelce Miškovského vychytal Pazdera.

Ohlasy k zápasu

Čechie Tuklaty

Jiří Halgaš, trenérV úvodu druhé půle nás domácí zatlačili, a když už se zdálo, že jsme z nejhoršího venku, po jediné hrubé chybě naší obrany a gólmana Pazdery domácí vyrovnávají na 1:1. Do konce utkání dvě velké šance na obou stranách nevyužity. V penaltovém rozstřelu vítězíme 4:3 a vezeme domů dva body. V naší situaci je bereme všemi deseti. Jediným stínem utkání tak je obnovené zranění Vojty Lachmana, který už bohužel na podzim dohrál. Přejeme brzké uzdravení. Za dnešní výkon hráčům děkuji. V sobotu nás čeká další tvrdá šichta v Bečvárech. Pojedeme se rvát o další body.