Béčko premiérové utkání nezvládlo

Chotutice - Čechie Tuklaty B 3:0

Sestava: Lachman J. (B) – Kuneš – Procházka Vl. – Dvořák (73. Pacovský) – Jordán – Lauber L. (67. Fořt) – Dolejš (5. Lauber D.) – Zradička (46. Košťál) – Lysý – Lachman V. – Dzurjo (70. Hlávka)

Nejlepší hráč: Honza Lachman – chytal se zraněným kotníkem a zmařil několik tutovek soupeře

V Chotuticích byla od začátku utkání cítit jistá nervozita z obou stran. Soupeř netušil, co od nás může čekat. Bohužel hned v páté minutě se zranil Jirka Dolejš a muselo se poprvé míchat sestavou.

Při následné skrumáži se před naší brankou nejlépe zorientoval hráč soupeře a nedal jinak skvěle chytajícímu Honzovi Lachmanovi šanci. 1:0.

Soupeře tato rychlá branka dostatečně uklidnila a naše výpady byly spíš sporadické, bez nějakého významného ohrožení soupeřovi brány.

Ve 31. minutě přišel úplně zbytečný faul v našem vápně, který byl odměněn zaslouženou penaltou, kterou soupeř proměnil – 2:0.

Do konce poločasu další gól nepadl a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Druhý poločas přinesl z naší strany zlepšení směrem dopředu a dokonce i několik slibných šancí, z nichž jedna skončila na břevně a druhá na tyči. Bohužel branku jsme nebyli schopni vstřelit a tak do otevřené obrany udeřil soupeř ještě jednou a završil tak gólový účet na 3:0.

Z pohledu „juniorky“ bylo utkání v Chotuticích prvním ostrým zápasem, který měl ukázat sílu i nedostatky. Béčko se v letní přípravě scházelo na trénincích ve velice slušném počtu, nicméně přípravná utkání, které by prověřily tým víc, byly jen dvě a ještě v částečně slepené sestavě.

Soupeř byl jednoznačně lepší a zaslouženě zvítězil. Nám chyběla sehranost a budeme se asi ještě chvíli hledat.