Béčko vítězem derby!

Čechie Tuklaty B – TJ Rostoklaty B 6:5 (4:3)

Sestava: Lachman J. (B) – Dvořák (45. Pytloun) – Vyhnal J. – Matthey - Jordán – Lauber D. (45. Pacovský) – Zradička (64. Hlávka) – Lysý - Dzurjo (74. Lauber L.) – Procházka V. (60. Košťál) – Lachman V.

Nejlepším hráčem jmenovalo trenérské duo Honzu Lachmana

I když by se takový článek měl psát sám, přemýšlím, co k tomuto zápasu dodat. Těm, kteří byli přímo na „Estadio de Tuklaty“ nemusím nic popisovat.

Těm, kteří nepatří mezi permanentkáře (abonenty) a nemohli se na utkání dostat (bylo beznadějně vyprodáno, i na protější strániJ) se pokusím utkání alespoň přiblížit.

Čechie nastoupila oproti předešlému utkání hned bez dvou zraněných opor - Tomáše Kuneše a Jirky Dolejše. Oproti tomu do sestavy přibyl Jirka Vyhnal, nadějný Denis Matthey a z A týmu zapůjčený Michal Pytloun.

Hned od počátku bylo znát, že nervozita z nás oproti minulému utkání opadla. Hra byla mnohem klidnější, přihrávky jistější a hráči si drželi své posty. Oproti Chotuticím se do útoku přemístil Vlaďa Procházka, který se trenérům odvděčil první brankou béčka po jednom z krásných přízemních pasů. Když o chvilku později po takřka identické akci zvyšoval Vojta Lachman na 2:0, vypadalo to, že budou Rostoklaty jednoduchým soustem.Bohužel, po hrubce v naší defenzivě nikým nehlídaný Petr Bláža snížil na 2:1. Oba týmy hrály hodně dopředu, což bylo divácky určitě atraktivní.

Soupeř nás trochu přitlačil a po opětovné hrubce v naší defenzivě zaslouženě srovnal na 2:2, opět hráč soupeře č. 10, Petr Bláža.

Naštěstí nás to vybudilo, a tak Kristián Zradička opět strhl vedení na naší stranu, když krátce před poločasem „píchl“ míč na poslední chvilku k tyči 3:2. Kdo by v tuhle chvilku odcházel na párek, prohloupil by, protože v posledních 3 minutách první půlky padly ještě dva góly. Nejprve když za soupeře srovnal z penalty opět Petr Bláža, aby tak završil hattrick. Minutu před koncem poločasu poslal béčko znovu do vedení Kristián Zradička - 4:3.

Do druhé půle jsme nastoupili trochu unaveně, což vyhodnotil trenérský tandem Růžička – Kuneš oživením ofenzivy, kam poslal Koště (Michala Košťála). Toto střídání se ukázalo jako geniální tah, protože Michal po pouhých dvou minutách pobytu na place vstřelil ve své obnovené premiéře gól a zvýšil tak vedení na rozdíl dvou branek 5:3.

Po několika minutách relativního klidu soupeř opět otevřel naší obranu a po zmatku před brankářem završil svůj střelecký účet Petr Bláža na 4 góly a snížil opět na rozdíl jediné branky. Z obou stran pak hra velice znervózněla a přenesla se více na verbální rovinu. To logicky vyústilo v karetní mariáš, když pomyslný trumf si vytáhl kapitán Vojta Lachman v podobě červené karty. Čechie šla do desíti a soupeř ucítil šanci. Jeho bušení na vrata přineslo své ovoce v podobě vyrovnávací branky pouhé 4 minuty před koncem a zdálo se být vše jasné. O pouhou minutu později na levém křídle ale převzal míč Michal Pytloun, prokličkoval mezi dvěma hráči až do vápna, kde byl faulován, za což byl nařízen pokutový kop. Michal se sám ujal exekuce a po chladnokrevně proměněné penaltě střelou k tyči stanovil konečné skóre utkání na 6:5.

Co k utkání dodat? Musím poděkovat nejen našim, ale i Rostoklatským fanouškům za skvělou kulisu a oběma týmům za derby se vším všudy.

Posuďte: 11 branek, 2 penalty, 9 žlutých karet, 1 červená karta a jedno roztržené ucho – kdo vás takhle za dvacku povozí?