Černá série pokračuje

Do Plaňan dorazila nedaleká Čechie Tuklaty ve snaze překvapit podobně jako Ovčáry. V prvním poločase k tomu nebylo daleko…

Opět plejáda zahozených šancí

Plaňany ovšem nechtěly připustit podobný výpadek jako proti Ovčárům, které na jejich hřišti získaly doposud jediné tři body a vstřelily čtyři branky ze současných pěti. Domácí se do svého soupeře zakousli s vervou a tlačili se před branku Pazdery. Ale jak je u nich zvykem, ani ty nejvyloženější šance dlouho nedokázali přetavit v branku.

Po pětadvaceti minutách hry mohli hráči Plaňan poprvé jásat, když konečně protrhl střeleckou smůlu hráč uplynulého kola Artem Motrunich a poprvé překonal Pazderu v brance Čechie - 1:0.

Zdálo se být vše na dobré cestě. Jenže proti byl Michal Pytloun, který pár minut po prvním gólu z ojedinělého protiútoku dokázal srovnat skóre – 1:1.

Naštěstí pro domácí jim za další tři minuty vrátil jednobrankové vedení Oleksandr Shpuryk – 2:1. Další trefa se do přestávky už neujala a tak šli domácí do kabin s hubeným náskokem.

Kanonáda během deseti minut

Tuklaty nezastihl začátek soutěže v ideálním rozpoložení, ale dokud je výsledek nadějný tak mužstvo neztrácí na bojovnosti.

V začátku poločasu se ještě hosté drželi, ale pak přišla hrozivá desetiminutovka, na kterou by borci Čechie nejraději brzy zapomněli. Mezi padesátou sedmou a šedesátou sedmou minutou totiž zatížili jejich konto šutéři Plaňan čtyřmi góly až na skóre 6:1.

Aktivita hostů po této pohromě opadla a utkání se z povinnosti dohrávalo. Poslední branku aktivní a gólově hladový Dominik Žemba a uzavřel účet utkání na konečných 7:1.

Tuklaty tak nadále jako jediný tým soutěže čekají na první body. Hrozivé je i jejich skóre 3:27. O nápravu se mohou pokusit před vlastním publikem za týden, ale čeká je další náročný soupeř, tým Jestřabí Lhoty.

Plaňany poskočily už na šestou pozici a stále mají jedno odložené utkání proti Červeným Pečkám k dobru.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Plaňany

Petr Šafránek, trenérDo zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, soupeře jsme přitlačili na jejich půlku, řadu šancí jsme neproměnili, ale přeci jen jsme šli do vedení. Pak přišla sprcha v podobě jednoho protiútoku a bylo vyrovnáno. Do poločasu jsme dali druhou branku. Ve druhém poločase nás uklidnila třetí branka a od té doby jsme si vytvářeli další šance, které jsme dokázali i proměňovat. Myslím, že na to, co jsme hráli, se nechalo dívat, protože branky padaly po pěkných akcí. Hosté ve druhém poločase postupně rezignovali a zápas dohrávali. My jsme si ho tentokrát užívali.