TJ Sokol Horní Kruty - Čechie Tuklaty B 0:5 (0:1)

Sestava: Bazal (B) – Bouda – Bílý – Holčák V. – Bajtler – Růžička – Sládek – Lauber D. – Šindelář J. – Malý – Zradička – Lauber L. - Pacovský

Nejlepší hráč: Holčák, Šindelář J., Malý

Dnes se mi píše report s obzvlášť velkou chutí, radostí a do velké míry i s pýchou.

Juniorka odjela do Horních Krut pravděpodobně s nejmladším týmem, který zatím nastoupil a s jasným cílem, konečně potvrdit domácí výhru ve venkovním utkání, tentokrát s posledním celkem soutěže. Ale dobře víme, že Horní Kruty jsou vždy těžkým soupeřem, nikdy se nám na jejich hřišti nezískávaly body jednoduše.

Musím ale hned předeslat, že soupeř byl notně oslaben. Do začátku utkání nastoupil v deseti, s největší oporou, Martinem Břečkou, pouze přihlížejícímu utkání díky zranění. Soupeřovi řady rozšířil asi až po 15 minutách útočník Vedral, který tak nastoupil do utkání v úctyhodných 65 letech!!!

Z oslabeného soupeře jsem byl natolik vykolejen, že i Juniorka vyslala na první cca dvě minuty do hry pouze 10 hráčů.

Nicméně začátek utkání byl z naší strany trochu nervózní, nedařilo se nám ohrozit soupeřovu branku. Hra byla poměrně otevřená a naopak soupeř v první dvacetiminutovce několikrát zahrozil. Naštěstí „samostatný nájezd“ se podařilo Bazimu famózním zákrokem zlikvidovat, následné dva pokusy jen z pár metrů mířily naštěstí nad a těsně vedle naší brány.

Po úvodních minutách získával na jistotě a zdravé drzosti Kryštof Malý, který v ložené šanci netrefil prázdnou bránu, ale pozadu nezůstali ani další mladíci. Kuba Šindelář měl na starosti možná nejlepšího hráče domácích, ale nedal mu zadarmo ani centimetr a jako zkušený bek se ukázal teprve šestnáctiletý Václav Holčák.

Před poločasem jsme vystřídali za čerstvé síly a byl to evidentně dobrý tah. Po minutě na hřišti si chytře naběhl Lukáš Lauber a mazácky obhodil brankáře. To byl jeden z nejdůležitějších momentů utkání, protože to byla jedna z mála šancí, kdy jsme ohrozili soupeřovu branku a hned úspěšná.

Ve druhém poločase již byla znát naše převaha. V 60. minutě zvyšoval na 0:2 a uklidnil naši hru Kristián Zradička, trochu netradičně hlavou. Jen o dvě minuty později přidal na 0:3 dirigent naší hry kapitán Tomáš Růžička.

To už se hra odehrávala víceméně na polovině soupeře, i když rychlými brejky neustále zaměstnával Kubu Šindeláře domácí krajní záložník. Za to se Jakub odměnil čtvrtým gólem do sítě soupeře, když překonal v 71. minutě domácího gólmana.

Účet pak uzavřel v 77. minutě Kryštof Malý, který si tak zpravil chuť z prvního poločasu a vstřelil tak svoji první branku za Juniorku.

Za dnešní výkon chválím celý tým, zejména pak ale dorostence, kteří podali velice kvalitní výkon a myslím, že 3 body patří hlavně jim.

Také chci poděkovat Liborovi Stejskalovi, který nám znovu i přes zranění nezištně pomohl a odmával nám zápas.

Příští neděli nás čeká možná přímý souboj o čtvrté místo s Nučicemi, což je zároveň poslední domácí zápas.

Berte tedy tento report zároveň jako pozvánku na poslední domácí utkání této sezóny. Přijďte nás podpořit, budeme se na vás těšit!!