4. kolo

Sokol Horní Kruty - Čechie Tuklaty B 2:4 (0:2)

Sestava: Bazal (B) – Kuneš - Stejskal – Bouda – Lysý (45. Holuša) – Růžička – Hlavatý – Sládek – Trpálek – Pacovský (58. Vrábel) – Procházka Vl. (66. Lauber D.)

Nejlepší hráč: Bouda, Trpálek

I když by se mohlo zdát, že dle dosavadních výsledků se mělo v neděli jednat o jasné tři body, my víme, že soupeř z Horních Krut je nepříjemný a rozhodně to nebude jednoznačné utkání.

Juniorka odjížděla na zápas v solidní sestavě. Zejména kompletní defenziva a ostřílené stoperské duo Kuneš – Stejskal je vždy důležitý základ a nejinak tomu bylo v tomto utkání. V záložní řadě se velice dobře rozehrál Kuba Trpálek, na druhé straně doplněný další jistotou v podobě Kamila Sládka. V útoku začal ostřílený harcovník Vladimír, doplněný po delší době od začátku utkání nastoupivším Davidem Pacovským.

Od začátku utkání se tlačila Juniorka dopředu. A byl to náš kapitán Tomáš Růžička, který záhy otevřel skóre utkání, když z pravé strany nepříliš prudkou střelou k levé tyčce překvapil domácího gólmana 4. minuta, 0:1.

Soupeř se logicky nechtěl vzdát hned na začátku a hrozil zejména z rychlých brejků. Jen díky notné dávce štěstí (nebo smůly na straně soupeře) se skóre neměnilo. Na chvilku nás soupeř zatlačil na naší půlku, ale z takřka 100% šancí žádnou nezužitkoval. A tak se rozsvítilo na druhé straně. Odražený míč se dostal k Pavlovi Hlavatému, ten udělal tři kroky a krásnou střelou pod břevno přehodil vyběhnutého a poněkud překvapeného brankáře – 22. minuta – 0:2.

Soupeř hrál ale i nadále vyrovnanou partii. Domácím tahounem byl zejména hráč č. 2, Martin Břečka, který neúnavně vytahoval míče až k našemu vápnu a neustále zatápěl naší obraně. Do konce první půle měla i Juniorka své „skoro tutovky“. To když nejprve Růža z pravé strany vyslal Vladimíra před takřka odkrytou klec a ten jen o kousek minul, aby o pár minut později v opačném gardu minul po centru Vladimíra i Růža.

O půlce došlo ke střídání, na beka se po takřka rok a půl trvající pauze vrátil Petr Holuša. Naše hra působila spíš unaveným dojmem, za což mohlo dílem počasí a dílem také sobotní pozdní večerka některých hráčů. Když k tomu přidáte neustále odskakující míče tvrdého hřiště, asi to nepůsobilo moc fotbalově. Krátce po změně stran jsme vyměnily také útočné duo a nastoupil nováček Tomáš Vrábel a o chvilku později také Dan Lauber.

Nás ukonejšilo dvoubrankové vedení a soupeři svitla naděje, když po jednom z nedůrazných zákroků v naší obraně Kruty snížily na rozdíl jediné branky – 52. minuta, 1:2.

Naštěstí pro nás přišel včas druhý gól Pavla Hlavatého, který opět prokázal výbornou orientaci. Při jednom z našich protiútoků ve vápně odskočil protihráči, píchl si míč doprava a dobře umístěnou střelou k tyči opět skóroval – 61. minuta, 1:3.

Jen o chvilku později se ještě prosadil Kamil Sládek, který důrazem ve vápně získal míč a z úhlu doslova propálil domácího strážce zařízení – 69. minuta, 1:4.

Od té chvíle se hrál už víc „nefotbal“. Nicméně i tak se soupeři podařilo ještě zdramatizovat utkání, když snížil v 75. minutě na 2:4 z pohledu domácích, po proměněné penaltě. Tentokrát ji výjimečně Bazi nechytil, i když vystihl směr. Výhody pokutového kopu se dostalo i nám, když v závěru utkání složil ve vápně domácí hráč našeho Tomáše Růžičku. Samotné exekuce se ujal Pavel Hlavatý, který však Hattrick odmítl a krátce nato utkání ukončil hvizd rozhodčího.

Celkově hodnotím toto utkání kladně, protože Horní Kruty jsou rozhodně kvalitním soupeřem. Z naší strany mám radost ze hry obrany celkově a také záložní řady. Jako tým fungujeme a to je důležité. Nikdo na nikoho nenadává, naopak se zdravě hecujeme, že Fando.

Je vidět, že kluci mají ze hry radost.

Příští týden má Juniorka volno, takže si budeme léčit utržené rány a za 14 dní nastoupíme venku proti asi nejtěžšímu soupeři, zatím suverénnímu týmu Zásmuk, kteří jedou bez ztráty květinky a vedou naší skupinu.