Dva domácí zápasy přinesly „jen“ tři body

Čechie Tuklaty B – AFK Chotutice 7:4 (2:2)

Sestava: Lachman J. – Dvořák (59. Lauber L.) – Kuneš (72. Lauber D.) – Lysý – Jordán – Mazur – Růžička – Vyhnal J. – Pytloun (24. Kronus) – Lachman V. - Kassa

Nejlepší hráč: Lachman V.

Další nervy drásající zápas přinesla Juniorka divákům v podobě utkání s Chotuticemi, které hrájí na čele tabulky.

Relativně brzy se dostalo béčko do vedení gólem posily, Martina Kassy. Soupeř ale stihl nejprve odpovědět a následně strhnout vedení na svojí stranu. Hra se přelévala ze strany na stranu a nebyla nouze o zajímavé fotbalové okamžiky.

Juniorka stačila ještě těsně před poločasem vyrovnat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Co se pak začalo dít po úvodním hvizdu druhé půlky lze nazvat snad jen z mrtvých vstáním. I když jsme si v kabině řekli, že budeme hrát zodpovědně, nepodařilo se nám uhlídat zadní tyč při soupeřově rohu, a Chotutice šly opět celkem lacině do vedení. Když o pět minut později soupeř opět po naší chybě zvyšoval na 2:4, skoro jsem považoval zápas za ztracený.

Ne však Vojta Lachman a vůbec zbytek celého mančaftu.

Vojta gladiátorským výkonem a hattrickem v 19ti minutách obrátil skóre strhl opět vedení na naší stranu. V tu chvíli překvapený soupeř vypadal trochu zdecimovaně, čehož využila juniorka ještě ke dvěma dalším úderům. Nejprve ze standardky přesnou trefou k tyči zvyšoval Tomáš Růžička na 6:4 a finální podobu skóre dal Lukáš Kronus svým druhým gólem v zápase – 7:4.

Klukům chci poděkovat za fantastický výkon a za to, že nesložili zbraně. Pánové, smekám!!

Poklonu ale musím vyseknout i našim neuvěřitelným fanouškům, kteří vytvořili atmosféru, za kterou by se nemuselo stydět nejedno mužstvo v o několik tříd vyšších soutěžích. Nechyběly bubny, choreo……

Přesná trefa Tomáše Růžičky

Čechie Tuklaty B – Podlipan Kšely 0:2 (0:0)

Sestava: Procházka Vl. – Procházka Vr. (68. Košťál) – Dvořák – Jordán- Bouda – Matthey – Lysý (79. Lauber D.) – Hlavatý - Mazur (56. Lauber L.) – Kronus - Kuneš

V rozmezí dvou nedělí nás čekal již třetí zápas, což se podepsalo na fyzičce ostřílenějších borců, než je naše Juniorka. Např. Jablonecký kouč si stěžoval, že má jeho tým již druhý zápas v jednom týdnu a jeho svěřenci na to nejsou zvyklí.

Naše béčko nastupovalo opět v obměněné sestavě a hned bez několika opor. Chyběl zraněný Honza Lachman, Vojta Lachman nebo nemocný Tomáš Růžička. Oproti tomu se v sestavě objevilo hned několik tuklatských legend. V bráně stál výborně chytající Vláďa Procházka a obranu dirigoval Vráťa Procházka.

Proti Kšelům se dal očekávat těžký zápas. Konečně do té doby čtvrté místo v jarní tabulce o určitých kvalitách svědčí. V prvním poločase se nedostalo ani jedno z mužstev do vyložené šance a byla to spíš taková přetlačovaná ve středu hřiště. Nám bohužel chyběl nápad v útočné fázi a lepší spolupráce se zálohou. Proto ani z naší strany nedošlo k vážnému ohrožení soupeřovi svatyně.

Do druhého poločasu nastoupila juniorka poněkud ospale. I díky nedůrazu proto inkasovala hned ve 47. minutě. V tu chvíli se naše hra definitivně rozložila. Až na ojedinělé průlety Vráti Procházky soupeřovu obranu nikdo neprovětral. Byl to naopak soupeř, který z hraniční offsidové situace navýšil svůj náskok a uzavřel skóre utkání (nutno podotknout, že zaslouženě) na 0:2. Z naší strany to byl asi nejhorší jarní výkon. Věřím ale, že fanoušky nezklameme a v příštím zápase se nám podaří utrhnout body na horké půdě v Kořenicích.