Gólová přestřelka starších žáků

Za krásného teplého počasí přijel náš soused v tabulce – TJ Liblice, ale jarní výsledky naznačovaly, že to bude vyrovnané utkání a to se naplnilo..

Čechie Tuklaty   7:6p (3:3)  TJ Liblice

Střelci za Tuklaty: Michal Ducháč 5x, Eva Matthey 1x

Na druhý domácí zápas v řadě jsme po dlouhé době byli téměř kompletní. Absentoval pouze David Petřík, takže ani nebylo třeba posilovat z mladších žáků – kterých je teď kvůli nemocem a zraněním jako šafránu. Hosté přijeli v hojném počtu 16ti lidí a měli starosti se vůbec vejít do kabiny hostů. Akorát na náš zápas jim byly schváleny registrace šikovných kluků z Ukrajiny – takže oproti podzimu pro hosty určitě posilnění.

Na soupeře jsme v prvním poločase vletěli, jak je nám vlastní. Hned ve 4. minutě rozvlnil síť tradiční střelec Míša Ducháč a šli jsme do vedení 1:0. Bohužel hned o 2 minuty později se po naší chybě prosadili i hosté – obrana v jarní části dává soupeřům až moc prostoru, což se potvrdilo i v tomto zápase. V 15. minutě jsme prohrávali už o 2 góly, ale opět jsme se vrátili do zápasu a ve 25. minutě byl stav znovu nerozhodný – 3:3. Míša Ducháč nás tradičně táhnul, když zařídil všechny 3 góly a my se šli osvěžit a povzbudit do druhé půle..

Gólové hody pokračovaly i v druhé části – ve 37. minutě nás do vedení poslala kapitánka Evička Matthey a my byli opět na koni – 4:3. Liblice nic nevzdaly, utkání bylo vyrovnané a ve 45. a 48. minutě jsme opět inkasovali, znovu jsme byli o gól pozadu – 4:5. Ani my nic nevzdávali a bavili diváky dalšími góly. Míša Ducháč v 53. a 55. minutě přidal další 2 góly a znovu se vedení překlopilo na naší stranu – 6:5. Už to vypadalo, že hosty to zlomí a zápas dotáhneme do úspěšného konce. Bohužel 5 minut před koncem jsme chybou při rozehrávce dali hostům další šanci a bylo opět vyrovnáno – 6:6. Zápas tedy skončil nerozhodně. Poprvé v sezoně jsme si mohli vyzkoušet pokutové kopy o bonusový bod navíc a tahle disciplína nám šla náramně. V dechberoucím utkání jsme tedy sebrali 2 body a v tabulce jsme se bodově na Liblice dotáhli.

Pro diváky i všechny zúčastněné krásné utkání se spoustou gólů. Remíza zápasu slušela a my si alespoň konečně vyzkoušeli pokutové kopy. Všem hráčům a hráčce za předvedený výkon děkuju, v náročném počasí na hřišti nechali opravdu vše. Klukům z dorostu děkuju za výpomoc s pískáním a máváním. Bohužel jedna černá kaňka se v zápase našla. V prvním poločase se nám zranil Jenda Vavrek – v čistém souboji o míč špatně upadl na ruku a se zlomeninou skončil v nemocnici, kde ho museli operovat. Přejeme brzké uzdravení a doufáme, že se brzy uvidíme na hřišti. Příští zápas nás čeká v Krakovanech a rozhodně budeme chtít potvrdit formu a vyhrát 5. zápas v řadě. :)