16. kolo

FK Libodřice B - Čechie Tuklaty B 5:3 (4:0)

Sestava: Pacovský (B) – Procházka Vl. – Bílý – Lysý – Mazur – Růžička – Hlavatý – Čáp – Martinec – Sládek – Blaščok – Holuša – Bajtler - Zradička

Nejlepší hráč: Hlavatý

I tento report z dalšího venkovního utkání by mohl začínat větou: “Opět jsme se sešli v poslepované sestavě.“. Ale je to už takový evergreen, že by to nemělo smysl psát.

Začnu tedy tím, že sestava nebyla na oko špatná a pomýšleli jsme na potvrzení předchozí domácí výhry.

K zápasu se nedostavil rozhodčí a tak jej pískal jeden z domácích hráčů A týmu. Co musím hned na začátku vyzdvihnout, že celé utkání se hrálo velice slušně a domácí borec vedl utkání spravedlivě.

Na nás byla znát absence naší gólmanské opory a zápas jsme nezačali úplně šťastně. Po jednom z brejků ještě nebyla branka, díky milimetrovému ofsajdu, uznána. Nicméně z dalšího jsme již inkasovali. A jako přes kopírák se odehrála i další akce soupeře. Po našem dlouhém nákopu soupeř vyhrál míč, šel do přečíslení a našeho gólmana vykoupal i s loďkou. Běžela tedy 25. minuta a prohrávali jsme 2:0.

Do toho ještě Páca namísto dlouhého výkopu přihrál míč na nohu soupeře někam za velké vápno, ten napřáhl poslal míč Pácovi zpět. Bohužel rovnou pod „víko“.

Než jsme se z úvodního šoku vůbec vzpamatovali, inkasovali jsme ve 41. minutě ještě jednou. Naopak domácí poctivě bránili ve 4 až 5ti hráčích, takže Juniorka končila většinou bez větší šance. První půle tedy skončila jasným vedením domácích 4:0.

V kabině jsme si řekli, že nakopávání na tak zkušeného soupeře určitě neplatí. Musíme hrát po zemi, již od brány.

Do druhé půlky šel ze strany Tuklat vyměněný tým, zejména díky tahounovi Pavlovi Hlavatému, ale ve výborném světle se ukázal i Michal Bajtler, Pavel Mazur nebo Petr Holuša.

Mezi 54. a 64. minutou Juniorka snížila díky hattricku Pavla Hlavatého na rozdíl jediné branky. Vypíchnout musím myslím že druhý gól, za který by se nestyděl ani Ronaldo. Pavel se ze všech hráčů vyšplhal nejvýš a nekompromisně uklidil míč do vinglu.

Hra se od této chvíle hodně otevřela na obou stranách. Juniorka chtěla urvat alespoň bod, domácí naopak nechtěli připustit jakoukoliv ztrátu.

Pro nás bohužel to byli právě Libodřice, které při jednom u breků přeci jen dopravili kýžený gól do sítě a rozhodli tak o konečném stavu 5:3 ve svůj prospěch.

Chtěl bych závěrem vyzdvihnout naší bojovnost a dodržení taktiky ve druhém poločase, ale také bych chtěl poděkovat domácím za snad nejlépe řízený zápas a opravdu férové utkání.