I napotřetí nás Kšely přejely

Podlipan Kšely - Čechie Tuklaty B 4:1 (3:0)

Sestava: Lachman J. (B) – Stejskal – Bouda – Lauber L. (46. Jambor P.) – Dvořák – Hlavatý – Růžička – Mazur – Procházka M. – Lachman V. – Procházka Vl. (60. Lauber D.)

V opět pozměněné sestavě nastoupila Juniorka k zápasu třetího kola proti Kšelům. Začali jsme defenzivně laděnou hrou, což z počátku dělalo soupeři trochu problém. Naší největší bolestí je ale právě defenziva. Netrvalo proto dlouho a po naší chybě soupeř pohodlně otevřel skóre zápasu. Kšely byly od počátku aktivnější, chodily si pro míče, zatímco naše obrana se až na výjimky držela hranice velkého vápna, čímž scházela podpora pro případné založení protiútoku. Ani fyzicky jsme soupeři nemohli konkurovat.

Odkopávané míče se rychle vracely, což samozřejmě vyčerpávalo nejvíce zálohu.

Soupeř nám stačil do poločasu uštědřit ještě dvě rány. Jednu po dobře zahrané standardce, druhou pak opět po naší chybě.

Do druhého poločasu jsme si řekli, že zkusíme trochu otevřít hru, vlastně už nebylo moc co ztratit. Díky tomu jsme se dostali do několika slibných šancí. Jednu takovou zužitkoval Vojta Lachman a snížil v 70. minutě na ještě hratelných 3:1. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, ale opticky měl ze hry stále o něco víc soupeř. Jen štěstí a dobře chytající Honza Lachman nás pak několikrát zachránili od většího přídělu. Ale i na straně soupeře zachránil několik gólovek výborně chytající brankář soupeře.

Poslední hřebíček nám tak zasadily Kšely v 87. minutě a uzavřely konečné skóre utkání na naprosto zasloužených 4:1.

Nechci si stěžovat, ale snad malý povzdech nad neustálenou sestavou si dovolím. Marně totiž pátrám v hlavě a hledám dvě utkání, ve kterých by Juniorka nastoupila v alespoň obdobné sestavě. Občas mám pocit, že máme na béčko dva týmy, ze kterých se vždycky uplácá nějaká jedenáctka. S tím se nehraje moc dobře, když si pokaždé musí hráči zvykat na jiného kolegu.....

Třeba se to ale zlepší.

Příště nás doma čeká béčko Libodřic. Věřím, že jim budeme těžkým soupeřem a na hřišti necháme všechno.