IV. ročník fotbalového soustředění

Fotbalový kemp 2018

Čtvrtý ročník soustředění v Tuklatech proběhl již tradičně od středy do soboty. Poprvé jsme překonali hranici 40ti dětí, poprvé se k nám přidaly i děti nehrající u nás za Čechii. Ve středu kolem 16. hodiny se začali přibližovat první účastníci, trenérský tým byl již na místě, rovnal připravená trička speciálně vyrobená pro toto soustředění, lejstra s docházkou připravená a my jsme začali zapisovat.

Čekal nás první trénink, 4 skupiny dětí absolvovaly první dávky, za krásného letního počasí. Nejmladší ročníky,2013, až po nejstarší žáky čekala 3denní dřina. Středeční tréninková jednotka nebyla nijak náročná na nová cvičení, děti se bavily hrou.

Čtvrteční den začal v osm hodin ráno a nás už čekala první ostrá zkouška, nejstarší tradičně protáhnul výběhem trenér Tomáš, nutno podotknout, že téměř všichni trenéra skoro předběhli a ukázali tak, že jsou dobře připraveni na sezónu! Ostatní skupiny se přemisťovaly z jednoho cvičení na druhé, chvílemi vypadalo fotbalové hřiště jako malé „mraveniště“, přes 40 dětí vytvořilo na hrací plochu krásné pohledy. Kolem desáté proběhla sváča, poté lehčí trénink a ve 12 hodin oběd.

Po obědě došlo k nejlepší zábavě, 1000 vodních bomb začali trenéři poctivě plnit a bitva, trochu nerovnoměrná, trenéři vs. Děti mohla začít. V tu chvíli na hřišti nebyli dospělí a děti, dospělí se proměnili a jeden balónek lítal za druhým. Na konci bitvy se udělala rojnice a sbírali se zbytky popraskaných bomb!

Zpět do tréninku, opět jsme se přemístili na stanoviště a všichni poctivě pilovali dovednosti, jen Ti nejmenší si některá cvičení vyměnili za procházku po okolí.

V pátek se nám trošku ochladilo a to nebylo vůbec špatné, únava jak dětí, tak trenérů byla znát, ale přeci jenom jsme se s tím poprali a opět jsme začali makat. Páteční den jsme se již více věnovali fotbálku či střelbě, nejstarší pak nacvičovali hru na velké brány, aby byli dobře připraveni do nové sezóny. Páteční den nám rozdělil nečekaný déšť, během pauzičky jsme usedli před televizi a s nečekaným údivem sledovali film o legendě Pelém. Po obědě se nám počasí umírnilo a my jsme se opět vrhli na hřiště.

Sobotní den jsme začali klasicky později, někteří dorazili v devět hodin, žáci, kteří měli odpolední zápas, až v 10hodin. Probíhala poslední cvičení a všichni si poslední den užívali. Zakončení proběhlo také tradičně, k obědu byla pizza.

Soustředění proběhlo bez zranění, bez větších problémů, snad ke spokojenosti všech zúčastněných. Jak jsme slíbili loni, snažili jsme se soustředění trochu vylepšit a doufáme, že se to podařilo. I když jsme si na sebe upletli trochu bič, příští rok půjdeme zase o krok dál, zkusíme dát tu 50ku a určitě vymyslíme zase další zábavu. Již nyní ovšem víme, že budeme muset změnit termín, tak aby mohlo soustředění proběhnout celé, se závěrečným programem a nemuseli jsme pospíchat na první mistrovská utkání.

Veliké díky patří paní Růžičkové z Horoušan, že nám zase parádně navařila, nováčkům v trenérském týmu Martině Pacovské a Lucce Nečkové, dalším trenérům, Vráťovi Procházkovi, Tomášovi Růžičkovi, který i přes zranění kotníku přiložil ruku k dílu a poskytoval servis ostatním trenérům – i když, jak měl udělat víc jak tři kafíčka, tak měl zamotané ruce, Tomášovi Kunešovi, který se také podílel na fotkách, Míšovi Pytlounovi a Vláďovi Procházkovi!

Celou fotogalerii NALEZNETE ZDE

Roman Nešpor