Jak probíhá příprava na multifunkční hřiště?

Jak probíhá příprava na multifunkční hřiště?

ihned po schválení změny územního plánu začali členové výboru pilně pracovat na podkladech pro výstavbu multifunkčního hřiště. Začali jsme zpracovávat a vyběhávat potřebné poklady na životním prostředí v Českém Brodě, na povodí Labe, abychom mohli umístit hřiště blíže k potoku. Máme vypracovanou projektovou dokumentaci na hřiště, zpracovali pedologický průzkum a zařídili podklady pro vyjmutí půdy ze ZPF.

Na zastupitelstvu 14.11.2018 byl odsouhlasen záměr práva stavby na pozemek pro výstavbu multifunkčního hřiště. Tím však pozitivní zprávy skončily. Přišli jsme na obec jako partneři, kteří mají zájem o výstavbu multifunkčního hřiště s tím, že 50% nákladů by uhradila obec a 50% nákladů by uhradil klub. Smlouva o právu stavby a zejména smlouva o poskytnutí dotace na 50% nákladů výstavby hřiště obsahovaly vysoké sankce a pokuty. Smlouva byla značně nevyvážená v neprospěch klubu a byla o mnoho přísnější než běžné smlouvy na dotace EU. Tak vysoké sankce, které obsahoval návrh "partnerské" smlouvy se neobjevují v žádné jiné smlouvě, které obec uzavřela s potencionálními dodavateli, natož s partnerem obce s více jak 95 letou tradicí.

Opět se vrátíme k pozitivním zprávám. I přesto, že jsme uvažovali o stopnutí celé snahy, rozhodli jsme vytrvat a chceme výpomoc od obce alespoň v podobě převodu části pozemku, kde by hřiště mělo stát a budeme budovat hřiště na vlastní náklady, kompletně. Nyní čekáme od obce na návrh smlouvy týkající se převodu pozemku a pokud vše dobře dopadne, začneme vyřizovat stavební povolení a na podzim bychom chtěli kopnout do země a začít budovat! Plánujeme multifunkční hřiště pro všechny naše občany a děti, nejen pro fotbalové nadšence. Hřiště by mohli využívat při svých hodinách tělocviku žáci Základní školy a též děti Mateřské školky. Na multifunkčním hřišti bude možné zahrát si tenis, basket, volejbal, nohejbal a další sporty

Již několik zimních měsíců bylo nakloněných pro sportování venku, včetně tělocviku na ZŠ. Respektujeme, že má obec další rozpracované projekty, které mají větší prioritu, respektujeme i názor, že ne všichni hřiště chtějí. Stejně tak jako každý projekt má své příznivce i odpůrce. Respektujeme, ale neztotožňujeme se s tím. Na co čekáme? Až nám děti odrostou a na sport zapomenou? Nebo až ti, v dobrém slova smyslu, blázni, kteří věnují zdarma zatraceně hodně svého času dětem, odejdou? Jsme skoro jediný tým, co tak sledujeme, který nemá v zimních měsících pořádně kde trénovat a nevěřili byste, jak nám ostatní týmy za dva měsíce fotbalově utekly. A o všeobecném sportovním vyžití v obci ani nemluvíme.

Na závěr taková myšlenka z dětského komediálního filmu Sám doma 2: kdy Kevin vypraví v parku paní s holuby, která pořád na něco čekala, jak dostal nádherné brusle, ale ze strachu je odložil do skříně, aby je nezničil. Nakonec z nich vyrostl a bylo po zážitcích, které na bruslích mohl zažít!
Na co my pořád čekáme? Myšlenka, proč jsme rozjeli práci s dětmi byla, všechno jde, když se chce a my se toho budeme držet dál a hřiště, pokud to jen trošku půjde, vybudujeme! Děkujeme za vaši podporu!

Výbor Čechie Tuklaty