Juniorka stále na jarním sběru

Čechie Tuklaty B – TJ Ždánice (4:0)

Sestava: Lachman J. (B) – Kuneš – Lysý – Dvořák – Lysý – Růžička – Hlavatý - Bouda (73. Pacovský) – Mazur (58. Lauber D.) – Regner (28. Matthey) – Zradička (46. Stejskal)

Nejlepší hráč: Lachman J.

Protože to byl poslední domácí zápas, chtěl bych nejprve poděkovat našim fanouškům za fantastickou podporu po celou sezónu. Jste pro nás opravdu důležití a i díky vám nás to baví a občas i vyhrajeme!

Dále bych chtěl poděkovat Kamilovi Šebkovi a také Pepovi Pazderovi za celosezónní pomoc s máváním, Václavu Barešovi za vždy perfektně připravené hřiště a kabiny a v neposlední řadě pořadatelskou službu!!!

Rychlým tempem se blížíme do finále jarní části soutěže a Juniorka ve svém posledním domácím zápase přivítala v nedělním odpoledni Ždánice.

Soupeř nastoupil do utkání jen se sedmi hráči v poli, které v průběhu zápasu doplnili ještě dva borci. Naopak Juniorka nastoupila sice bez zraněných útočníků Vojty Lachmana a Lukáše Kronuse, zato v plné síle v záloze a defenzivě a hlavně v plném počtu, včetně plné lavičky.

Jako první zaklepal na dveře Kristián Zradička, když v 6. minutě nekompromisně rozvlnil síť i ochozy – 1:0.

Jen o okamžik později se trefil Kristián podruhé, když v záklonu trefil míč prazvláštním bodýlečkem a míči udělil takovou faleš, že by se za ní nestyděl ani kdejaký kulečníkový velmistr. Míč se pak obloukem vyhnul brankáři a dokutálel se až do branky – 2:0.

Ještě do poločasu přidalo „béčko“ dvě branky. Nejprve když se trefil v minutě 14. neúnavný dříč Pavel Mazur a následně v minutě 32. Denis Matthey, který tak zaznamenal svůj první gól v Juniorce.

Poločasový účet přinesl stav 4:0.

O přestávce došlo ke střídání, což přineslo do hry, bohužel, statickou a do jisté míry nezáživnou hru. Dobíjení svatyně hostí se stalo spíš procházkou na korzu, a i když oslabení, podařilo se Ždánicím již neinkasovat. A to dokonce i poté, když hostující hráč obdržel za protesty červenou kartu a poslal tak svůj tým do skoro původního početního stavu.

A tak bych snad shrnul, že utkání se strhlo v druhé půlce o hru na štronzo nebo závod o nejstatičtějšího hráče. Soupeř sice zalil svoje velké vápno betonem, ale i tak by měla Juniorka být schopná vstřelit alespoň dvě nebo tři další branky. To se nestalo. Bez útoku to prostě nejde. Ale i tak to jsou hezké tři body, ze kterých máme radost.

Příští zápas byl přeložen a Juniorka odehraje svůj poslední mač sezony v sobotu v Horních Krutách již od 14h a popere se o 4 místo v jarní tabulce. Celkově si už nemůžeme ani pohoršit a ani polepšit, proto nám po letech po obnovené premiéře zůstane v úvodní sezoně 11. místo.