Čechie Tuklaty B – SK Dolní Chvatliny 5:2 (3:1)

Sestava: Bazal (B) – Stejskal – Bouda – Vrábel (60. Dvořák) – Lysý (79. Lauber L.) – Hlavatý – Halgaš – Zradička (74. Lauber D.) – Trpálek – Procházka Vl. (81. Pacovský) – Lachman (86. Holuša)

Nejlepší hráč: Hlavatý, Trpálek, Stejskal, Vrábel

Proti Chvatlinám jsme nechtěli připustit bodovou ztrátu. A i když nám chyběl v záloze Tomáš Růžička a na stoperu Tom Kuneš, dostalo se nám kvalitních náhrad v podobě tuklatské legendy Jirky Halgaše a na postu stopera / předstopera zaskakujícího Franty Boudy, který si zároveň odbyl svojí kapitánskou premiéru.

Na soupeře jsme chtěli vlítnout a vstřelit brzy branku. Bohužel to se nám nepodařilo. Snad z prvního útoku, jen pár desítek vteřin po úvodním hvizdu, zaskočil soupeř padajícím listem Davida Bazala, který si vybral smůlu a míč skončil za jeho zády. Je pravdou, že to bylo proti dost nepříjemnému sluníčku, takže toho asi nebylo moc vidět.

Juniorka se poměrně brzy otřepala a svým premiérovým gólem srovnal Kuba Trpálek na 1:1.

Jen o chvilku později se ještě prosadil z "nuceného" odpočinku navrátivší se Vojta Lachman (11. - 2:1) a následně Vláďa Procházka (15. – 3:1). Ale to bylo do konce poločasu vše. Bohužel zejména díky naší nezodpovědné hře na krajích zálohy. Každý si chtěl dát gól, což ve finále vedlo k situacím, kdy v útoku čekali čtyři až pět hráčů, až tam Pavel Hlavatý „přiveze“ míč a naservíruje ho. Ve středu hřiště byl však sám. Hra byla nejen nepohledná, ale ještě jsme díky tomu nabídli několik šancí soupeři. Díky výborné hře Tomáše Vrábela a stoperů Libora s Fandou z toho nepadla branka…..

Do druhé půle jsem proto očekával zodpovědnější hru, ale to se nekonalo. Byl to naopak soupeř, který se gólem v 63. minutě přiblížil na rozdíl jediné branky. Juniorka prostřídala a poslala na plac čerstvé síly, nicméně ani to nevedlo k lepšímu výkonu. Naštěstí do konce přidali po brance ještě Vojta s Pavlem Hlavatým a stanovili tak konečné skóre na 5:2 v náš prospěch.

Z mého pohledu pro diváky asi dost nepohledné utkání. Na druhou stranu důležité tři body. Jen doufám, že v Lošanech zahrajeme lépe a budeme hrát zodpovědněji.