Koncert symfonického orchestru Juniorka

18. kolo

Čechie Tuklaty B – SK Křečhoř 1:0 (0:0)

 

Sestava: Lachman J. (B) – Procházka Vr. (ml.) (78. Stejskal) – Lysý – Jordán – Dvořák (58. Holuša) – Růžička – Hlavatý – Mazur (81. Lauber L.) – Matthey – Kronus (88. Lauber D.) – Lachman V.

 

Nejlepší hráč: Růžička

Naše branky: 72. Růžička

 

Po Rostoklatském derby nás čekal těžký soupeř z horních pater tabulky, mladý, do té doby třetí, tým tabulky z Křečhoře. Po sobotní výhře holek 2:0 nad Jestřábí Lhotou, našeho Áčka 4:0 nad Dobrým Polem zbývalo, aby ještě „Juniorka“ nedovolila loupež a zamkla poslední tři body doma.

 

Od úvodního hvizdu bylo znát, že soupeř z Křečhoře je fyzicky zdatnější. Také aby ne, když věkový průměr soupeře byl pouhých 20,5 roku, zatímco náš 32,8. Na druhou stranu pro nás hrálo v součtu o 198 let více zkušeností a to už jsou nějaké zkušenosti :)

 

Myslím, že oproti zápasu v Rostoklatech již byla vidět větší sehranost týmu. Bylo jasné, že pokud chceme uhrát slušný výsledek, musí kluci nechat na place všechno a nedělat chybu v rozehrávce. Obojí se dařilo a i díky tomu se soupeř dostával do nebezpečné vzdálenosti naší svatyně jen sporadicky. Nad to nás v bráně opět podržel Honza Lachman a díky rychlým brejkům to byl spíš soupeř, který musel hasit požáry ve svém vápně. Do několika vyložených šancí se dostal Vojta Lachman, zdravici z 30ti metrů vyslal brankáři také Vráťa Procházka a střela to byla opravdu výstavní!

 

Bohužel, ani jedna z našich šancí se neujala a i proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

 

Bylo jasné, že nastavené tempo bude těžké udržet po oba poločasy.

 

Do druhého poločasu jsem čekal, že nás bude soupeř více tlačit, ale na hřišti to byla spíš Křečhoř, které začali postupně docházet síly. Víc a víc se otevíral prostor pro brejky, které však znovu končily v náruči brankáře nebo odražené. Jednu takovou tutovku měl znovu Vojta Lachman, ale třeba i Denis Matthey.

 

Ještě jednou nás soupeř zatlačil a z rohu dokonce spadl míč na břevno. Ze strany soupeře to bylo ale vše.

 

Naopak Juniorka se nadechla a po rychlé kombinaci ve středu hřiště se k míči dostal Tomáš Růžička a nekompromisně zakončil 1:0.

 

Protože soupeř už neměl síly, nedokázal nás zamknout v našem obranném pásmu a kluci vydřeli krásné, ale naprosto zasloužené vítězství!

 

Musím hluboce smeknout před celým mančaftem!! Jednoznačně nejlepší zápas béčka v celé části soutěže. Nechci jmenovat jednotlivce, protože tohle jsou tři body celého týmu.

 

Díky také patří našemu novému kouči Jirkovi Dolejšovi, který má ze dvou zápasů na lavičce plný počet bodů a samozřejmě vynikající domácí divácké kulise!!

 

KLUCI DÍKY!!!

 

 

Páca