Mladší přípravka neokusila hořkost porážky v soutě

Mladší přípravka neokusila hořkost porážky v soutěži

 

Mladší přípravka odehrála třetí mistrovský zápas a jako jediný tým zatím neokusila hořkost porážky a jede v plném tempu.

Čechie Tuklaty 35:2 Sokol Nová Ves

Veltruby/Štýtarský SK B 11:20 Čechie Tuklaty

Čechie Tuklaty 14:9 SK Sparta Kolín B

Naskočil jsem do týmu jako nový trenér na letním přípravném kempu v Tuklatech, kde jsem se více seznámil s dětmi. V předchozích letech jsem pozoroval hráče a herní styl jako divák, občasný rozhodčí a nyní jako trenér s Luckou. Společně jsme řešili tři základní body:

- Pozice na hřišti - problém kluků byl, že všichni běhali za míčem, kde byl i hlouček 6 hráčů. Na prvním tréninku jsme se s kluky domluvili na postech, které budou zastávat. Byli velmi nadšení a začali jsme trénovat pozice útočníků a obránců dvou čtyřek.

- Počet hráčů – společně s Luckou jsme dlouho řešili kolik hráčů vzít na zápasy, aby byl ideální počet na střídání. Rozhodli jsme se na první venkovní zápas do Veltrub vzít 11 hráčů i s nejmladším Kubíkem Holasem, který je velmi snaživý na tréninku a má velký potenciál. Na začátku zápasu jsme řekli klukům, že kdo bude hrát nejhůř v základních čtyřkách, tak bude vystřídaný dvěma náhradníky. Velmi se to osvědčilo a kluci byli bojovní a chtěli hrát a nikdo nechtěl střídat. Zaslouženě jsme porazili Veltruby. Snažíme se, aby si zahráli zápas všichni kluci, co trénují.

- Brankář – taková Achillova pata týmu. S příchodem Hynka do týmu jsme viděli potenciál nového brankáře, ale stejně tak jako Honzík Průžek nechce zůstat v bráně. Naše hra musí být založena na dobrém bránění a napadání tak, aby protivník nemohl vystřelit, a to se nám daří. Teď je jediná možnost střídat kluky na postu brankáře po 20minutách, než se v týmu vyprofiluje nový brankář.

Nutno podotknout, že zápas od zápasu hrají kluci lépe a lépe. Výkony jednotlivců jsou též lepší a lepší a na některé akce je radost pohledět. Musíme říct, že máme silný ročník 2012 doplněný o pár kluků 2013 a Kubíka 2015. Hlavním opora týmu je kapitán Ondra Pígl, který byl nominovaný i na několik zápasů starší přípravky, kde se vůbec střelecky neztratil. Důležité, že to není o jednotlivcích, ale o týmu a proto máme hodně střelců a jsme rádi, že to kluky baví a bojují jako tým za Čechie Tuklaty. Už dnes se těšíme na další zápas, který nás čeká ve středu 30. 9. od 17:00 na půdě hostujícího týmu Sokol Zásmuky. Držte nám palce!

Tomáš a Lucka