Mladší žáci mají formu...

Mladší žáci odehráli utkání doma proti Jestřábí Lhotě. Vyhráli 4:1, ale víc než vítězství potěšily trenéry výkony jednolivců. Osobně jsem se byl podívat a mladší žáci předvedli velmi pěkný, koukatelný pasáže hry, vstřelili pěkné branky a bojovností nenechali hosty udělat ze zápasu drama. Mladší žáci jsou kategorií, kde by se mělo klást důraz na individuální dovednosti a pomalu pilovat taktickou stránku a to jsme zvládli. Bez nejlepšího střelce Mikuláše Klepetka v jarní části jsme dokázali porazit silného soupeře.
Osobně bych viděl menší nedostatky v disciplinovasti a týmovosti, které se ovšem v tomto věku projevují, naproti tomu bych vyzdvihl velký pokroky jednotlivých hráčů, kteří na tom nebyli fotbalově tak dobře.  Ještě bych tolik neřešil kličky ve špatném prostoru, ztráty míčů v defenzivě, na to je pořád čas a za pár let se bude lépe učit včasné zakopnutí míče, než učení kličky.

Pokud budou mladší žáci pokračovat, Čechie by se mohla těšit na lepší zítřky s vlastními odchovanci. Nevím zda s tím budou trenéři souhlasit, ale dostal jsem svolení, abych pár vět napsal, a tak bych rád zmínil vedle tahounů týmu 3 hráče, kteří mne mile překvapili a je u nich vidět zlepšení: Michel Matthey, Václav Holčák a Nicolas Kuneš. Michel byl jednoznačně hráčem utkání a Váškův gól, paráda!

Roman Nešpor