Mladší žáci zdolali Sibřinu 2:0

Mladší žáci porazili na venkovní půdě Sibřinu 2:0, tým složený převážně z ročníku 2010 se nezaleknul staršího soupeře a prezentoval se parádním fotbalem a nasazením.

Sibřina 0:2 Čechie Tuklaty

Branky: Pokorný, Šindelář

Sestava: Voženílek L., Vébr A., Šindelář L., Ducháč Š., Šebek E., Pokorný O., Procházka T., Hačecký Š., Kvasnička J., Ackah B., Černuška T.

Krátký report z pohledu trenérů Milana Šindeláře a Ladislava Procházky.

K prvnímu mistrovskému utkání ml. žáků jsme zavítali do nedaleké Sibřiny. Pro většinu kluků to byl první soutěžní zápas na velké hřiště, takže jsme nevěděli, co očekávat. Nejvíc nervózní byli asi trenéři. Výšková převaha domácích také nebyla moc povzbudivá.

Zápasová realita však předčila naše očekávání a myslím, že i rodičů. Po prvních pěti nervózních minutách, kluci začali hrát fotbal, na který se dalo dívat. Narážečky, neustálé nabízení, individuální akce, a především nasazení s jakým kluci hráli bylo parádní.

Kromě dvou parádních gólů, Pokyho sólo se zakončením dloubákem alá Poborský a v druhém poločase Šindy, krásná křížná střela z úhlu do šibenice, jsme ještě plno šancí neproměnili. Pár šancí domácích spolehlivě pokryl Vóža, kterému to dnes neskutečně lepilo. Měl jsem strach z druhé půle, jestli takové tempo vydržíme, ale kluci pokračovali ve stejném výkonu, a naopak odpadli  domácí. Pochvala tedy všem hráčům od trenérů a tři body odměna za to co jste dnes předvedli.

Pochvalu bych poslal i Pytlovi a Nešpimu, protože práce s míčem v dnešním zápase u některých kluků byla parádní – a to je zásluha z předešlých let, z nichž teď sklízíme ovoce. Takže kluci jen tak dál, dnes jste nám udělali velkou radost a bylo vidět, že takový fotbálek baví i vás.