Odevzdané tři body v Nučicích

TJ Nučice B – Čechie Tuklaty „B“ - 6:4 (1:3)

Sestava: Bazal (B) – Stejskal – Lysý – Lauber L. – Matthey – Růžička (85. Lachman Jar.) – Hlavatý – Halgaš – Pacovský (59. Dvořák) – Lachman – Procházka Vl. (Lauber D.)

Nejlepší hráč: soupeř

Oproti loňskému utkání jela juniorka do Nučic s jasným cílem, přivést ideálně všechny tři body. Hned od počátku nás trochu trápila defenziva, nicméně soupeř své útočné snahy zahazoval.

Ve 22. minutě se však po minele (čti mindža) v naší obraně dostal k míči kapitán domácích a nedal Bazalovi žádnou šanci, když míč uklidil do šibenice.

Naštěstí pro nás jen o pět minut později využil odraženého míče Růžička, pohodlně jej uklidil k tyči a tak se hrálo od znovu – 1:1.

Zatímco soupeř své šance trestuhodně zahazoval, nám se dařilo proměňovat. Nejprve nás dostal do vedení hezkou střelou Vojta Lachman 1:2 aby jen o dvě minuty později po přesném centru Pavla Hlavatého zvyšoval hlavou tentýž hráč již na 1:3. Tím byl uzavřen i poločasový účet a vše vypadalo slibně.

V šatně jsme si řekli, že budeme hrát v klidu zezadu a čekat na soupeřovi chyby. Bohužel se nám stalo osudným jednak netaktické prohození postů o půlce a také naprostá nedisciplinovanost našich beků. Dvěma slepenými góly domácího Jíchy srovnaly Nučice na 3:3 a naše obrana se i nadále hroutila jak domeček z karet. I tak se nám podařilo urvat vedení opět na naší stranu, když na 3:4 upravil Pavel Hlavatý, který hrál s antibiotiky a zraněnou nohou.

Z naší strany to však bylo vše. Soupeř nejprve srovnal po naší minele na 4:4, aby po naprosto nesmyslně nařízené penaltě darované rozhodčím mohl jít do vedení 5:4.

Pomyslný hřebíček do rakve si pak dala zdecimovaná juniorka sama, když nechala soupeře prokličkovat až do brány.

Náš výkon byl v druhém poločase tragický, a proto mi nezbývá, než soupeři pogratulovat k zasloužené výhře.

Musím ale zmínit naprosto úděsný výkon rozhodčího. Kdyby pískal laik, vypadalo by to jistě lépe.