Pepa Pazdera čaroval, na body to bohužel nestačilo

Libodřice měly šancí na několik zápasů, ale překonat domácího brankáře se jim povedlo jen dvakrát. Vyrovnaný stav z poločasu změnil až jedenáct minut před koncem Michal Volavka.

V prvním kole okresního přeboru odjely Tuklaty s prázdnou z Nučic a tak bylo nasnadě, že před vlastním publikem budou chtít získat první body. Čekal je ale nelehký úkol, Libodřice se třemi body z prvního utkání jsou těžký soupeř.

A tento fakt se začal projevovat hned od počátku utkání. Útok za útokem se valil na domácí bránu, kde však jako vždy čaroval Pepa Pazdera. A tak ze všech možných šancí Libodřičtí pohříchu využili jen jedinou, kdy po krásné přihrávce Pohanky překonal gólmana Čechie Josef Košík - 0:1.

Další šance hostů zůstaly neproměněné a v poslední minutě poločasu přišel trest. Přestože se domácí borci dostávali za půlící čáru pouze sporadicky, ve čtyřicáté páté měl nabito ostrými Ivan Kostak, který famózní trefou srovnal stav - 1:1.

Šance hostů ztroskotávaly na Pazderovi

Ale i druhý poločas nabídl divákům stejný obrázek. Hosté se vyrovnávací brankou do šatny nenechali rozhodit a nadále ostřelovali Pazderovu bránu. Jenže kanonýři Libodřic ne a ne překonat strážce svatyně. A když už... tak v cestě stály tyče, které zvonily celkem třikrát. "Pazdera byl podle mě nejlepším hráčem domácích, protože chytil dobře pět tutovek", povzdech si trenér hostů Adam Baško.

Zlom přinesla až devětasedmdesátá minuta. Nadýchaný centr Matějky uklidil do sítě chladnokrevně Michal Volavka - 1:2

Do tohoto okamžiku byla převaha hostů markantní, ale v závěrečných minutách se o tři body museli hosté obávat. Domácí hráči vrhli samozřejmě vše do útoku, vytvořili si několik závarů v šestnáctce před Hradeckým, ale mimo jednoho břevna se jim více k vyrovnání skóre nepodařilo.

Hosté si tak odvážejí tři body a s plným bodovým ziskem jsou po dvou kolech v popředí tabulky. Tuklatská Čechie musí na první body ještě počkat.

Ohlasy k zápasu

Čechie Tuklaty

Jiří Halgaš, trenérZasloužená výhra hostů pro nás milosrdným rozdílem, když naše naděje držel dlouho Pazdera. Deset minut před koncem ale byl krátký na zakončení Volavky z bezprostřední blízkosti. Odvedli jsme asi maximum, na co teď máme. Na fyzicky zdatného soupeře to však nestačilo a tak nezbývá než soupeři pogratulovat ke třem bodům.

FK Libodřice

Adam Baško, trenérByl to zápas na jednu bránu, ale naše nevyužité šance a jedna střela domácích na naši bránu znamenala vyrovnání. Po nástupu do druhé půle byla naše převaha ještě zřetelnější. Kdybychom proměnili jen polovinu našich šancí, mohli jsme mít klid mnohem dřív.