Starší žáci se dočkali první výhry

K poslednímu podzimnímu zápasu vyrazili starší žáci do Červených Peček. V pěkném počasí si po povedeném výkonu připsali první výhru v soutěži.

FK Červené Pečky  3:5 (1:3)  Čechie Tuklaty

Střelci za Tuklaty: Adam Vališ 2x, David Petřík, Lukáš Šindelář, František Fouček

Na poslední venkovní zápas jsme se po delší době sešli téměř kompletní a bylo to znát. Navíc se odložil zápas mladších žáků, takže jsme si vypůjčili Lukyho Šindeláře a Táďu Procházku. Do brány se konečně vrátil Matouš Fanfule.

Před zápasem jsme na kluky a slečnu apelovali, aby hráli fotbal který jsme viděli na čtvrtečním tréninku, takže – pohledné kombinace, aktivní nabízení, zodpovědné návraty do obrany a napadání soupeře na jejich polovině. Až na pár drobných chvilkových výpadků se nám to vše dařilo. V 1. poločase jsme vstřelili 3 branky, mohli jsme jich přidat i víc. Na druhou stranu i soupeř občas zahrozil a jednu naší chybu využil ve svůj prospěch. V poločase jsme tedy vedli 3:1 a byli jsme v dobrém rozpoložení.

O poločase jsme si řekli pár věcí – hlavně neusnout na vavřínech a pokračovat v aktivním pojetí hry. Postupně jsme po pohledných akcích navýšili skóre na 5:1, další šance z naší strany využity nebyly. Naopak jsme v závěru trošku polevili a domácí toho využili, snížili na rozdíl 2 branek, ale to bylo všechno, drama se nekonalo. V posledním zápase si tedy připisujeme první body do tabulky, ale víc než to mě těší předvedený výkon. Všechnu kluky a slečnu (od brankáře, přes obranu, zálohu až po útok) musím za nasazení a výkony pochválit, ale přece jen vyzdvihnu 2 nejmladší účastníky zájezdu – Lukyho Šindeláře a Táďu Procházku – skvělý výkon od obou, staršího soupeře se nebáli a dovolili si spoustu kliček které jim navíc vycházely a kombinačně týmu také pomohli. Láďovi Procházkovi děkuju za výpomoc na tréninku i zápase, 2 lidi ví a vidí víc než jeden a k výkonu všech svěřenců přispěl svým dílem i on. Výhru si za všechnu práci tým opravdu zasloužil a jsem rád, že to klaplo, i když až v posledním zápase.

Za celý podzim děkuju všem rodičům i svěřencům. Doufám, že v zimních měsících se budeme všichni scházet a na jaře budeme pokračovat v dobrých výkonech. Byla by škoda nějakou pauzou teď zahodit 3 měsíce práce a začínat znovu od nuly. V trénincích ještě budeme pokračovat dokud nám počasí přeje, to znamená do 11. listopadu a pak si dáme lehkou pauzu do ledna. Podzimní rozlučka je naplánována na 13. listopadu – od 10:00 hrajou mladší žáci, tak je všichni půjdeme podpořit a po zápase si dáme nějakou tu pizzu a limču. Kdo by chtěl, od 13:30 bude hrát poslední domácí zápas naše „áčko“, tak se může zdržet. :)