Starší žáci si doma otevřeli střelnici

V anglickém počasí starší žáci opět herně dominovali a konečně se dostavil i výsledek..

Čechie Tuklaty   9:2 (5:1)  SK Konárovice

Střelci za Tuklaty: Michal Ducháč 4x, Eva Matthey 3x, Šimon Ducháč 1x, Jan Vavrek 1x

Na další domácí zápas jsme byli natěšení celý týden. Osa týmu chodí pravidelně, museli jsme se vypořádat akorát s absencí brankáře Matouše Fanfuleho a v rekonvalescenci je i Honza Drbohlav s Oliverem Rückaufem. Naštěstí  nemáme problém šáhnout o kategorii níž – do mladších žáků – a doplnit tým další kvalitou. Jako ve většině případech nás doplnil Táďa Procházka a role brankáře se netradičně zhostil povoláním spíš útočník – Luky Šindelář.

V prvním poločase jsme soupeře pouštěli do ojedinělých šancí – a když už se soupeř dostal k naší brance tak až na 1 případ všechny pokusy likvidoval záskok z mladších žáků Luky Šindelář. Naopak na druhé straně jsme vstřelili 2 branky po výborném pressingu, 1 gól vstřelila netradičně hlavou po rohu kapitánka Evička Matthey a 2 góly skončily v bráně po pěkných individuálních akcích.

O poločase jsme nemohli jinak než všechny pochválit a pobídnout v tom, aby pokračovali ve stejném nasazení a týmovém pojetí hry, nehledě na výsledek.

Do druhého poločasu na nás sice soupeř vletěl a hned v 1. minutě 2. poločasu snížil na 5:2, ale pak přišla gólová smršt Míši Ducháče, kdy v rozmezí 37. a 40. minuty vstřelil 3 góly, hlavně po spolupráci se svým mladším bráchou Šímou – já na bráchu, brácha na mě. Pomyslné razítko přidala Evička Matthey, když ve 47. minutě završila po krásném průniku obranou hattrick a výsledek byl už v tu chvíli jednoznačný – 9:2. Ve zbývajících minutách zápasu sice šance byly, ale zůstaly nevyužité. Utkaní se ke konci spíše dohrávalo, odevzdaný soupeř už se těšil na závěrečný hvizd a náš tým po tom vysokém tempu rovněž o něco zvolnil.

Celý tým musím opět pochválit za výborný výkon a nasazení. Tentokrát se nám dařilo i v koncovce, což se podepsalo v konečném výsledku. Na všech jsem po zápase viděl úsměvy od ucha k uchu – přece jenom když se vyhrává, tak se ten fotbal dělá o něco lépe. Postupně sbíráme ovoce za práci během celé sezony a já věřím, že v dobrých výkonech budeme pokračovat v průběhu celého jara. Tuto sváteční neděli nás čeká výjezd ke Kolínu, od 10:15 se tam utkáme se Štítarským SK. A domácí diváky už teď zvu na neděli 8.5. – přijedou Červené Pečky a my můžeme slíbit, že se minimálně pokusíme zopakovat výkony z prvních zápasů a opět potěšit fanoušky dobrým výkonem. Na závěr ještě děkuju klukům z dorostu a Láďovi Procházkovi za odpískání a odmávání zápasu. Čechii zdar!