Starší žáci vstoupili do jarní části

Starší žáci zahájili jarní část sezony a vstup to byl vydařený..

Čechie Tuklaty  13:1  SK Kostelec nad Černými lesy
Střelci za Tuklaty: Rückauf 3x, Ducháč Š. 2x, Petřík 2x, Richter 2x, Vavrek 1x, Šebek E. 1x, Vališ 1x, Fouček 1x

V prvním mistrovském utkání letošního roku přijel soupeř z Kostelce nad Černými lesy. Hosté se nachází na 3. místě tabulky a očekávali jsme vyrovnané utkání, což se nakonec nepotvrdilo. Oproti podzimu Kostelci pravděpodobně odešlo pár hráčů a rozdíl ve hře byl veliký.

Do prvního poločasu jsme vstoupili velmi aktivně, balon si dávali rychle od nohy a hned od začátku jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si gólové příležitosti a co víc, konečně jsme je začali proměňovat. V prvních 10 minutách jsme vstřelili 3 góly, pak tempo z naší strany trochu opadlo, ale posledních 10 minut jsme se opět nastartovali a dali do konce poločasu další 4 góly. V pauze jsem na tým apeloval aby hráli s pokorou tak jako doteď a nic nevypouštěli a aby si hru užívali a ještě nějaké góly přidali.

Začátek druhé části byl z naší strany poněkud vlažný, což hosté využili a z ojedinělé ofenzivní akce snížili na 7:1. Naštěstí nás inkasovaný gól nakopnul a my se vrátili ke své hře. Soupeře jsme opět tlačili, vytvářeli si další gólové příležitosti i po pěkných týmových akcích, což mě opravdu těší – v takto rozhodnutých utkáních se to většinou zvrhne do části, kdy si každý chce vstřelit branku a místo přihrávky se hráč utápí v individuálních průnicích, které převážně končí nezdarem. To se tentokrát nestalo, kluci a Eva si naopak vyhověli a spíš chtěli „udělat fotbalistu“ z někoho jiného, kdy akce chtěli dohrát tzv. až do kuchyně a snažili se najít přihrávkou do prázdné někoho jiného.

Celému týmu děkuju za výkon a nasazení které předvedl. Na gólech se podílel celý tým a i od diváků a rodičů jsem měl pozitivní ohlasy, že až na pár minut to byl pohledný fotbal, na který se dalo dívat. Příští týden nás čeká venkovní zápas v Týnci nad Labem, kde bohužel nemůžeme využít služeb mladších žáků, kteří hrajou prakticky souběžně. Doufám tedy, že budeme opět kompletní a navážeme na výkony kterými se prezentujeme celou sezonu a my si z venku odvezeme další 3 body. Pak nás čeká příjemná domácí šňůra – budeme hrát 3x za sebou doma a my se těšíme, že v hezkém jarním počasí nalákáme diváky do ochozů v Tuklatech.