Starší žáci zahájili jarní část

Starší žáci zahájili jarní část sezony, výsledkově se v prvních zápasech nedařilo, ale herně svoje soupeře předčili v obou případech..

 

Čechie Tuklaty 5:6 Týnec nad Labem

 

Branky:

 

Ducháč Michal 3x

Ducháč Šimon 1x

Pokorný Ondřej 1x

 

První jarní zápas jsme předehrávali na žádost soupeře o týden dřív, než bylo v plánu. Za lehkého poletování sněhu přijel Týnec nad Labem a my se po docela vydařené zimní přípravě nemohli dočkat.

 

Do prvního poločasu jsme na soupeře vletěli, hráli aktivně, mohli jsme vidět krásné týmové akce i individuální výpady. Týnec jsme na naší polovinu hřiště díky dobré kombinaci pouštěli zcela výjimečně. Bohužel neproměněné šance nás stáli draho. Soupeř nás chladnokrevně trestal z protiútoků a z minima vytěžil maximum, do poločasu šel s vedením o 3 góly – 2:5 pro hosty.

 

V poločase jsme kluky a slečnu povzbudili, ať pokračují dál v aktivní hře a výsledek se musí zcela jistě dostavit.

 

Druhý poločas začal tak jako první aktivitou domácích. To se líbilo i domácím divákům a za jejich podpory náš tým postupně dotáhnul skóre až na 5:5 a do konce zbývalo spoustu času. Vypadalo to, že soupeře už máme v hrsti.. Bohužel naše stoprocentní loženky které jsme si vytvořili už nikdo nedokázal proměnit, naopak hosté utekli hrobníkovi z lopaty a 5 minut před koncem dali po rohu na 5:6. I přes prohru musím všechny pochválit za předvedenou hru, fotbal bohužel umí být někdy krutý, protože hlavní ukazatel jsou góly a těch dali hosté v součtu o 1 víc. Zápas se líbil jak mně, tak divákům a po zápase jsme slyšeli opravdu hodně pozitivní ohlasy od všech co na zápase byli. Takže díky za podporu a těšíme se na další domácí zápas!


 

Čechie Veltruby 2:0 Čechie Tuklaty

 

Branky:

nikdo

 

Díky předehrávce jsme měli 1 víkend volno, takže po 14 dnech od Týnce jsme jeli do Veltrub podat další dobrý výkon, po dohodě se soupeřem se zápas odehrál už ve čtvrtek – před velikonočním víkendem..

 

Vypadalo to, jakoby zápas s Týncem ani neskončil, protože tým začal přesně tam kde skončil minule. Opět jsme soupeře na naší polovinu pouštěli sporadicky, vypracovali si víc šancí než domácí, ale na tvrdém a hrbolatém terénu se přiklonilo štěstí na stranu domácích. V poločase byli ve vedení 1:0 – pro kluky a slečnu opět kruté.

 

V poločase jsme opět všechny povzbudili, doladili některé indiviální pokyny a detaily a šli do druhého poločase dobře naladěni.

 

Do druhého poločasu jsme vstoupili ještě aktivněji než do prvního a soupeře jsme zatlačili k jejich bráně, vytvořili si dostatek šancí na vyrovnání, ale opět stejná písnička.. gólman domácích byl proti a naše pokusy buď zmařil, nebo jsme vůbec netrefili bránu. Z ojedinělého protiútoku domácí dali 8 minut před koncem pojistku na 2:0 a bylo po zápase. I přes 2 gólovou ztrátu náš tým dál hrál fotbal a snažil se alespoň o 1 čestný zářez na pažbě, to se nestalo a tak zápas opět končí prohrou Tuklatské Čechie. Ihned po závěrečném hvizdu se nám dostalo alespoň malé útěchy ze strany domácích – přišli za námi trenéři Veltrub a celý tým pochválili za to jak hráli pohledný fotbal a že nechápou, jak s takovou hrou můžeme být na posledním místě se 3 body – pro porovnání Veltruby jsou na 1. místě se 30 body. Jako trenér jsem opět týmu neměl co vytknout – až na neproměněné šance – což je alfa a omega fotbalu. Nezbývá nám než v týdnu poladit zakoneční a připravit se na Konárovice. Máme jim co vracet – u nich nám nadělili potupnou sedmičku a já věřím, že soupeři ukážeme svojí kvalitu a půjdeme domů o něco spokojenější. Tým si za svojí práci zaslouží odměnu v podobě výhry jako sůl..

Na závěr děkuju všem rodičům za výpomoc mezi sebou s odvozem dětí na zápas a Kamilovi Šebkovi za odmávání zápasu – na tuhle nevděčnou pozici pomezního rozhodčího se nikomu moc nechce, takže jsem rád za jakoukoliv výpomoc, díky! Opomenout nemůžu ani domácí trenéry a kluky a slečny za férovou hru a normální názory na fotbal – nevidí se to v dnešní době moc často.

 

Příští zápas hrajeme doma a tímto vás zveme – neděle 24.4. ve 14:00 hrajeme s Konárovicemi a my budeme rádi, když nás dorazíte podpořit. Čechii zdar!

 

Michal Pytloun