Starší žáci zvítězili v zimní lize

Starší žáci se účastnili během února a března zimní ligy v Jevanech. Hrálo se formátem 5+1 na multifunkčním hřišti s tvrdým povrchem. 

Zimní příprava starších žáků nebyla prakticky žádná - ročníky 2008 si šly občas zatrénovat s dorostem a ročníky 2009 s mladšími žáky, jinak probíhala individuální příprava. Měl jsem obavy v jakém stavu bude tým po pauze a navíc na malém hřišti, kde se hráč nemá kam "schovat" a je stále zapojen do hry. Musím říct, že mé obavy byly liché a většina kluků a Eva mě mile překvapili svojí fyzickou připraveností. Doufám, že ti co na tom nejsou tak dobře, že v průběhu jara zbytek týmu doženou..

V prvním zápase nás čekaly Liblice a na poměrně malém hřišti jsme si moc nevěděli rady. Hodně soubojů o míč, šance vznikaly na obou stranách převážně po individuálních chybách. Kombinace byly většinou nepřesné a když už jsme se do nějaké šance dostali, tak jsme bohužel selhali v zakončení - to je takový evergreen letošní sezóny. Liblice zvládly první utkání lépe než my a vstřelily o 2 góly víc. Skončilo to 2:4, ikdyž si myslím, že tomuhle zápasu by slušela více remíza. 

Další zápas nám stálo v cestě Dobré Pole. Na podzim jsme u nich v mistrovském utkání prohráli 0:4, ale výsledek příliš neodpovídal průběhu utkání. Proto jsem doufal, že soupeři porážku oplatíme a po dobrém výkonu zvítězíme. První poločas jsme byli lepší v kombinacích, rozhodně jsme měli pohlednější akce, ale opět nás trápilo zakončení.. to soupeř chytře využíval malého rozměru hřiště a hrozil především z vhazování, což mu přineslo ovoce a po poločase vedl o 2 góly. Z naší strany byl druhý poločas ještě lepší než ten první - hned v úvodu jsme snížili na 1:2 a Dobré Pole jsme mačkali na jejich půlce. Postupně jsme zápas zcela otočili a vedli jsme 4:2. V závěru už proběhla pouze kosmetická úprava ze strany Dobrého Pole na 4:3. Celý tým předvedl skvělý výkon a dobrou mentální odolnost, když otočil zápas z 0:2 na 4:3.

Třetí zápas nás přivítal domácí tým Jevan. Předchozí zápasy jsme měli "štěstí" na počasí a tento zápas nebyl vyjímkou. Zima, mírný vítr a do toho sněžení. Od začátku utkání jsme domácí přehrávali pěknými rychlými narážečkami, dařili se nám i individuální průniky. V průběhu celého zápasu jsme si vypracovali opravdu velké množství brankových příležitostí a nás může mrzet pouze to, že jsme zápas neovládli větším rozdílem. Zápas skončil 5:2 a mělo to být dle mého pohledu daleko víc, ale bohužel to zakončení nás trápí již delší dobu. S přibývajícími zápasy se lepší výkon všech hráčů - ať už individální, nebo týmový výkon, kdy si celý tým na malém hřišti zvyknul dávat míč rychle od nohy a díky tomu soupeře přehráváme. 

Poslední zápas nás čekal Mukařov a jak už to tak bývá, opět nám vyšlo "nádherné" počasí. V tomto zápase se pouzo potvrdilo postupné zlepšování výkonů, prakticky celý zápas jsme byli lepší než soupeř a postupně jsme dali 5 gólů, ale šancí bylo daleko víc. Všem hráčům a hráčce děkuju za předvednou hru i nasazení a těším se na začátek sezony, až to přeneseme do soutěžních zápasů na vetším hrišti. 

Čechie Tuklaty 2:4 TJ Liblice
Čechie Tuklaty 4:3 TJ Sokol Dobré Pole
Čechie Tuklaty 5:2 FC Jevany
Čechie Tuklaty 5:1 Sokol Mukařov

Starší žáci po 3 výhrách obsadili 1.místo a celému týmu gratuluji k úspěchu v zimní lize.

Michal Pytloun