Tři body z venku pro Juniorku

Červené Pečky/Pašinka B - Čechie Tuklaty B 2:4 (1:2)

Sestava: Bazal (B) – Kuneš – Stejskal L. – Lysý – Dvořák (75. Stejskal J.) – Hlavatý – Růžička – Sládek (75. Klepetko) - Zradička – Trpálek (80. Holuša) – Procházka Vl. (63. Pacovský)

Nejlepší hráč: Pavel Hlavatý

Druhé kolo přineslo pro nás velkou neznámou v podobě spojeného mužstva Pašinky a Červených Peček.

S Pašinkou sice Juniorka odehrála před cca rokem a půl přípravné utkání, ale od té doby se mohlo mnohé změnit.

Juniorka nastoupila v celkem standardní sestavě. Zejména stoperská dvojice Kuneš - Stejskal a  střední záloha Růžička – Hlavatý jsou pro Juniorku zárukou dobrého základu.

Hned od úvodních minut se Tuklatská rezerva pustila do svého soupeře a kousala. Nedařilo se nám však zakončit a když, tak naše pokusy končily na brankáři domácích. Byl to právě soupeř, který po dvaceti minutách hry z jednoho z protiútoků otevřel skóre utkání a na chvilku přibrzdil naší jinak celkem útočně laděnou hru.

Je pravda, že by byla škoda nevstřelit ani branku, protože Juniorka hrála opravdu v pohodě, kterou jsem naposledy viděl…… v prvním domácím utkání :)

Bohužel jsem neviděl naší srovnávací branku, ale pomyslný záchranný člun na vodu spustil Pavel Hlavatý, když ve 26. minutě srovnal na 1:1.

Ještě do poločasu se nám povedlo skóre obrátit, když opět Pavel Hlavatý doklepával do „odkryté klece“ – 37. minuta, 1:2.

Poté, co se nám podařilo najít klíč ke kabinám, rozdal kouč taktické pokyny na druhý poločas, do kterého vstoupila Juniorka v nezměněné sestavě. Opět jsme na soupeře vlítli a snažili se držet míč na půlce domácích, kteří hrozili spíš z rychlých brejků. Ty se naší obraně a záloze dařilo včas zachytit a tak se mohl svým prvním letošním hattrickem blísknout opět Pavel Hlavatý – 60. – 1:3.

Tenhle gól přinesl do našich řad uklidnění, ale také zmírnění tempa, čehož využil soupeř ke vstřelení kontaktní branky v 66. minutě, střelou k tyči – 2:3.

I přesto Juniorka prostřídala, prostor dostali hráči z lavičky. Zejména mladý Klepetko a Stejskal předvedli velice solidní výkon.

Tečku za utkáním vymotal opět Pavel Hlavatý, když si na půlce vypůjčil míč, obešel tři soupeře a střelou k tyči zvýšil na 2:4. Zápas se od té chvíle dohrával z obou stran spíš v poklidném tempu, několikrát ještě Juniorka zahrozila po výborných centrech Mikuláše z levé strany, ale gól již nepadl.

Tentokrát byly Tuklaty lepším týmem. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Příští týden nás čeká velice těžký soupeř z Libodřic a je tedy důležité se sejít v plné sestavě. Z minulých let víme, že proti Libodřicím je těžký a o to důležitější každý bod.