Týmová hra přinesla 3 body z Kořenic

Úsvit Kořenice - Čechie Tuklaty B 2:3 (1:1)

Sestava: Lauber D. (B) – Procházka Vr. ml. – Lysý – Bouda – Jordán – Hlavatý – Růžička (75.Dolejš) – Lauber L. – Kronus – Košťál – Hlávka R.

Nejlepší hráč: celé mužstvo. Za statečnost pak Dan Lauber (za vychytání asi 4 útoků jeden na jednoho – fantazie!!), Pavel Hlavatý (za hru se zraněním a hattrick)

V zatím nejposlepovanější sestavě se vydala Juniorka na výlet do Kořenic. V podzimní části nás Kořenice doma doslova roznesly, proto jsem očekával velice těžké utkání.

Kdyby se mě před zápasem někdo zeptal, řekl bych na rovinu, že pokud nedostaneme výprask, budu rád. Bod by byl přímo zlatý a výhra nemyslitelná.

S úvodním hvizdem se ale čím dál tím více ukazovalo, že soupeř asi také není v ideální sestavě. Jak jsem se po zápase dozvěděl, Kořenicím chyběli asi 3 hráči základního kádru. Navíc, stejně jako nám, i brankář.

Po úvodní "oťukávačce", kdy měla trochu víc ze hry naše Juniorka, vystrčil růžky i soupeř. Bohužel pro nás hned gólově. Trochu zaspala obrana, i nováček v naši bráně. Míč se tak dokutálel k tyčce – 1:0.

Povzbuzeni gólem, Kořenice vysunuly hru a jen pár minut na to musel Dan Lauber hasit situaci jeden na jednoho, kterou zvládl bravurně!

I díky otevřenější hře mohl z velkého vápna udeřit opět výborně hrající, ač zraněný Pavel Hlavatý, který uklidil míč k tyčce a srovnal tak na 1:1.

V tu chvíli nám bylo jasné, že jsou Kořenice hratelné. Ale ani soupeř se v domácím prostředí nechtěl vzdát nároku na 3 body a jen dílem skvělých zásahů Dana a pak střelami mířícími mimo naší svatyni se skóre nezměnilo.

Do druhé půlky jsme chtěli zlepšit hru ve středu hřiště a počkat na soupeřovi chyby, ze kterých bychom mohli udeřit.

Byl to ale opět soupeř, který v 71. minutě po naší chybě strhl vedení na svou stranu – 2:1.

O pár minut později však znovu srovnal Pavel Hlavatý, když mu z trestného kopu na hlavu doslova posadil milimetrový centr Jirka Dolejš – 2:2.

Nečekané vítězství pak nemohl strhnout na naší stranu nikdo jiný, než Pavel Hlavatý, který tak završil zápas hattrickem, když v 90. minutě pohotově přeloboval daleko vyběhnutého brankáře - 2:3

Chtěl bych poděkovat soupeři za čisté a férové utkání. Našim klukům děkuji za 100% týmový výkon. Tentokrát mám z vítězství upřímnou radost.

Příští zápas hrajeme v neděli 19. 5. od 17h doma s Vrbovou Lhotou a chceme bodovat. Uvidíme, v jaké se sejdeme sestavě a doufám, že nám opět přijdete fandit. Jste náš 12 hráč!!!