U11 - Turnaj Měšice

19.9. Měšice

V sobotu 19.9. starší přípravka odehrála již třetí turnaj na Praze – Východ, tentokrát v Měšicích. První utkání jsme odehráli s Unionem Čelákovice a po pěkném výkonu přišla výhra 4:1. V dobrém tempu jsme pokračovali i v dalším zápase proti Šestajovicím, s výhrou 5:3 i 
předvedeným výkonem byly oba trenéři spokojeni! Pak přišel třetí zápas a černá kaňka v turnaji. Domácí Měšice si přizbůsobily rozměry hřiště svojí hře (opravdu malé hřiště, řekl bych, že o proti turnaji v Hovorčovicích bylo poloviční) – zakopávání do outů, nakopávání, střelba z jekékoliv pozice, to je bohužel styl kterým se Měšice prezentují na každém turnaji. Účelná hra dotáhla domácí k výhře 5:0, smolný zápas, ve kterém Měšice daly 5 gólů z 5 střel na bránu. Upřímně řečeno, nevěděl jsem co klukům po takovém zápase říct, u některých byly v očích slzy a zklamání z prohry bylo obrovské. V zápasech a trénincích se snažíme o přesný opak – do outu nezakopávat nikdy, hrát co nejvíc s míčem, ukázat individuální dovednosti a střelbu z větší vzdálenosti také nechválíme. Klukům jsem vysvětlil, že ze hry, jakou se prezentujeme MY, budeme sbírat ovoce dalších X let a řekl bych, že po pár minutách přesvědčování kluci pochopili o co nám jde. Trošku jsem se obával, co s námi prohra i po poměrně dlouhé rozmluvě udělá – čekaly nás totiž suverénní Hovorčovice. Stejně jako s domácími přišla prohra – rovněž 5:0. Po zápase jsem nicméně neviděl slzy zklamání, ale úsměvy na tvářích. Hovorčovicím jsme mohli klidně 2-3 góly vstřelitchvilkami jsme je pressingem zatlačili na jejich polovinu a dělali jim velké problémy. Důkazem našeho totálního fotbalu byl pressing Lukáše Šindeléře (brankář), který napadal rozehrávku gólmana na druhé straně hřiště. Poslední zápas nás čekala Odolena Voda. K tomuto soupeři máme výkonnostně asi nejblíže a potvrdilo se pořekadlo - “každý chvilku tahá pilku”. Hra se přelévala ze strany na stranu s šancemi na obou stranách, konečný výsledek 2:2. 2 výhry, 2 prohry, 1 remíza – skóre 11:16. Za nás jako trenéry, byl turnaj v Měšicích zatím herně nejpovedenější v podzimní časti a věříme, že tréninky 3x v týdnu nás budou posouvat ještě dál! Takže všem děkuju za účast a předvedené výkony! 


Na závěr ještě musím pochválit trio, které šlo v neděli vytrhnout trn z paty starším žákům. Tonda Vébr, Lukáš Šindelář a Ondra Pokorný se staršího soupeře vůbec nezalekli. Oproti starším ukázali krásné nasazení, kličky i přihrávky. Tahle letka se dokonce podílela na vyrovnávacím gólu! Na všechny tři kluky jsem od ostatních slyšel jen chválu – a je to jen potvrzení našeho názoru, že věci co vyžadujeme ve starší přípravce, vyžadujeme SPRÁVNĚ! Takže ještě jednou díky, tento víkend nás žádný turnaj nečeká, takže v týdnu potrénujeme a budu se těšit na to, co příště předvedeme! 

 

Michal Pytloun & Láďa Procházka