17. kolo

Čechie Tuklaty B – SK Dolní Chvatliny 2:1p (0:1)

Sestava: Bazal (B) – Bílý – Kuneš T. – Lysý – Bouda – Hlavatý – Halgaš – Růžička – Šindelář J. – Bajtler – Zradička – Lauber D. – Klepetko – Holčák – Holuša – Kuneš N. - Pytloun

Nejlepší hráč: Bazal, Kuneš

Na zápas s Dolními Chvatlinami jsem se těšil. Zejména proto, že jsme chtěli odčinit prohru na hřišti soupeře.

Naše sestava byla silná, tribuny slušně zaplněné.

Utkání vedl díky absenci rozhodčího Honza Zábranský, kterému chci ještě jednou poděkovat nejen za odvedený a na obě strany férový výkon, ale také za ochotu.

Juniorka měla sice na začátku utkání mírnou převahu, ale soupeř překvapil oproti podzimu vyzrálejší hrou a poměrně slušnou fyzičkou. To nám činilo v horkém nedělním odpoledni celkem problémy. Naším největším problémem ale nebyl soupeř, ale přístup většiny hráčů. Obrana nevystupovala, krajní záložníci se nenabízeli a stejně na tom byl i útok. Až na výjimky jsme tak hráli celý první poločas naši pověstnou tuklatskou kapsu.

K tomu nám scházela i pověstná špetka štěstí nebo možná zkušenost v zakončení. Když se Juniorka dostala na dostřel brány, většinou končily naše pokusy v náruči hostujícího gólmana nebo mimo brankovou konstrukci.

A byl to proto opět soupeř, který ve 41. minutě zakončil k levé tyčce Baziho brány. Na to do konce poločasu nenašla Juniorka odpověď a do kabin se šlo za nepříznivého stavu 0:1 z pohledu domácích.

Druhý poločas se bohužel nesl v podobném duchu. Nevím, zda to bylo vedrem nebo něčím jiným, ale většina hráčů čekala, zda několik málo dalších něco vymyslí a naservíruje jim míč před odkrytou klec.

I když jsem věřil, že výsledek otočíme a Juniorka měla v druhém poločase hned několik tutovek, stav zůstával nezměněn a několikrát nás podržel výborným zákrokem již zmíněný David Bazal.

Proto až v 82. minutě, po zákroku na Dana Bílého, který se pustil odvážně až do soupeřova vápna, se pískala naprosto jasná penalta.

Míč si postavil Michal Pytloun a mazácky proměnil - 1:1.

Do konce druhého poločasu se již skóre i přes několik dalších šancí nezměnilo, proto se druhý bod rozděloval v penaltovém rozstřelu.

V něm jsme měli více štěstí a druhý bod zůstal také v Tuklatech. Přiznám se ale, že i za bod, vzhledem k našemu výkonu, jsem ve finále rád.

Dolní Chvatliny jsou oproti podzimu jinde a věřím, že v příštím ročníku budou soupeřům zatápět.