V přestřelce starších žáků byli úspěšnější hosté

Starší žáci v neděli odpoledne přivítali soupeře z Krakovan. V přestřelce byli hosté o 2 góly lepší a domů si vezou zaslouženě 3 body.

Čechie Tuklaty 5:7 (4:3) Krakovany

Sestava: L. Voženílek (B) - E. Matthey (C), Š. Ducháč, E. Šebek, P. Vilím, J. Drbohlav, M. Richter, D. Petřík, A. Vališ, F. Fouček, L. Šindelář

Branky: E. Matthey 2x, Š. Ducháč, D. Petřík, A. Vališ

Po špatném vstupu do sezóny jsme chtěli na soupeře od 1. minuty vletět a nedarovat mu ani metr čtvereční. Prvních 5 minut přineslo spíše náhodné odkopy a autové vhazování, pak v 8. a 10. minutě udeřila 2x kapitánka Eva Matthey a my měli úsměv od ucha k uchu. Rychlé vystřízlivění přišlo hned o minutu později, soupeř snížil na 2:1 a začal se dostávat do hry. Krakovany přidaly další 2 góly a dostaly se do vedení 2:3, především díky naší špatné disciplíně směrem dozadu a nasazením. Už to vypadalo, že do poločasu půjdeme s jednogólovým mankem, ale ve 32. minutě výborně napadal rozehrávku hostů Šíma Ducháč, obral obránce o míč a tváří v tvář gólmanovi si už poradil, vyrovnal na 3:3. V poslední minutě navíc přidal gól po individuální akci David Petřík a my opět vedli, poločas 4:3.

O poločase jsme si zopakovali, že soupeře opět musíme zmáčknout, napadat vysoko rozehrávku a hlavně dostupovat a být u hráčů soupeře. Hned 2 minuty po hvizdu sudího jsme inkasovali na 4:4. Naše nasazení a disciplína uvadala a soupeř ve 44., 46. a 48. minutě vstřelil další 3 góly. V závěru už pouze snížil z dorážky Adam Vališ na 5:7, neproměněné šance byly v závěru na obou stranách a tak si Krakovany zaslouženě vezou domů 3 body.

O chlup lepší výkon než v Liblicích, ale opravdu jen o chlup. Soupeř opět působil fyzicky lepším dojmem a my musíme hodně potrénovat, abychom nehráli v každém zápase druhé housle. Nicméně je to běh na dlouhou trať, výsledky se nedostaví za týden nebo dva. Když bude dobrá docházka na tréninky (i v zimních měsících) očekávám zlepšení v řádu měsíců. Malá útěcha je, že soupeř měl v týmu hned 6 hráčů ročníku 2007, my pouze jednoho, konkrétně jednu – Evičku Matthey, zbytek týmu byl mladší než soupeř. To nás ale neomlouvá, protože v Čechii máme vždy cíle nejvyšší – prezentovat se hezkým fotbalem, nasazením, chutí vyhrát a respektem k soupeři i rozhodčímu. Příští týden nás čeká Jestřábí Lhota venku, uvidíme co zápas přinese.

Na závěr ještě děkuju za výpomoc mladším žákům – Lukášům Voženílkovi a Šindelářovi. Oproti tomu z našeho týmu musím pokárat jednoho svěřence – odjet na dovolenou do Chorvatska a vůbec se neobtěžovat s omluvenkou na zápas.. to je k zamyšlení.