Z venkovního tripu si Tuklaty přivezly 5 bodů

"A" tým zvládnul další venkovní zápas, tentokrát za 3 body. Povede se finiš podzimu v domácím zápase proti Krakovanům? To se uvidí.

Ze tří tutovek vytěžili jen jeden gól

Ve třech posledních zápasech dokázaly Tuklaty bodovat a tak, i když tipující věřili stoprocentně domácím, dal se čekat vyrovnaný zápas. A to bylo skutečně vidět i na hřišti.

Po první oťukávací desetiminutovce trefili první mezi tyče hosté, když po faulu na Klepetka trefil Patačik z trestňáku jen gólmana. Z následného protiútoku se k první střele osmělili i domácí, ale M. Kšírl po sklepnutí Hampla mezi tyče netrefil.

Okolo dvacáté minuty měli domácí dvě tutovky, ale obě pohříchu Černý zahodil. V prvním případě ho krásně našel centrem Hampl na penaltě, ale Černý z voleje netrefil branku, podruhé když vystihl rozehrávku hostů M. Kšírl, posunul míč na Hampla, který z první poslal do gólovky střelce Bečvár, ale ten opět daleko minul.

Dva náznaky ke vstřelení gólu měli i hosté, ale jak zakončení Pytlouna tak i D. Čermáka namělo gólové parametry. Stejně se vedl i Jahoda, jehož slabou střelu vytáhl Pazdera na roh. Hosté ale našli cestičku, jak překonat domácí obranu. Několikrát se pokoušeli poslat svoje hráče pasem za obranu, ale prozatím jejich akce utnul včasným výběhem bečvarecký gólman Nykl.

Naopak to byli domácí, kdo se sedm minut před přestávkou mohl radovat. J. Kuba po několika narážečkách vyslal kolmicí Šmejkala, ten míč sklepnul po vápně a Jakub Kšírl přesnou střelou po zemi poslal Bečváry do vedení - 1:0.

Brzy mohlo být vedení výraznější, ale Čáslava nedokázal potrestat nepřesnou rozehrávku hráčů Čechie. A když gólově nedokázal zakončit ani Patačik svůj výlet, zůstal poločasový stav jen 1:0.

Během patnácti minut bylo vše opačně

Vstup do druhého poločasu byl pro domácí jak ze zlého snu. Hosté začali aktivněji a už po dvou minutách držel za dres Šmejkal unikajícího D. Čermáka a vyfasoval červenou kartu. Po šesti minutách přišlo další oslabení domácích, když strkanici mezi Holubem a Zradičkou ocenil rozhodčí Humpolák červenou pro domácího hráče a žlutou pro hráče Tuklat.

A dvojnásobné přečíslení hosté vzápětí využili. V šestnáctce se ve skrumáži nejlépe zorientoval Kristián Zradička a vyrovnal na 1:1. A o dvě minuty později posla Tuklaty do vedení Ivan Kostak po přihrávce R. Čermáka - 1:2.

Domácím sice nelze upřít snahu, ale na zvrat to nebylo. A to ještě hosté trestuhodně zahodili další dva brejky. Tuklaty se touto výhrou dotáhli o bod za svého dnešního soupeře.

Ohlasy k zápasu

Čechie Tuklaty

Jiří Halgaš, trenérVyloučení nám spíše uškodily, čekal bych, že utkání dohrajeme ve větším klidu. Ale důležité tři body vezeme domů. A to jsme v závěru ještě neproměnili dva samostatné průniky střídajícího P. Jambora a D. Čermáka.